Dobry start rundy rewanżowej

W pierwszym meczu rundy rewanżowej nasz zespół pokonał w Krakowie Olimpię Grudziądz 1:0 po bramce Denisa Potomy.
18 Lis / 00:11

Początek spotkania i ogólnie pierwsza połowa należała do podopiecznych Łukasza Surmy, w pierwszych minutach uderzali Patryk Bryła oraz Mikołaj Kwietniewski, który z rzutu wolnego trafił w mur. W 19. minucie dwie szanse miał Eryk Galara, jednak "Biało-Czarni" zyskali z tego tylko rzut rożny. Po upływie dwudziestu minut nasz zespół wrzucił wyższy bieg, na bramkę Kacpra Górskiego uderzali kolejno Mateusz Bartków, Mikołaj Kwietniewski i w końcu skutecznie Denis Potoma.Słowacki pomocnik przyjął piłkę przed polem karnym, obrócił się z futbolówką i mocnym strzałem pokonał golkipera Olimpii. Po zdobytym golu "Sączersi" nieco cofnęli się do defensywy, jednak Olimpia nie była w stanie poważniej zagrozić bramce Pawła Sokoła. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwsza połowę uderzał Marcinho, jego próbę "na raty" obronił Kacper Górski. W kolejnej akcji nieco zakotłowało się po drugiej stronie boiska, ale defensywa naszej drużyny zachowała się czujnie.Po zmianie stron do odrabiania strat rzucili się goście, czego efektem były dwa strzały Oskara Sikorskiego, celna próba Gutowskiego czy ofiarna interwencja Mateusza Bartkowa, który uratował nasz zespół od utraty gola. W przedziale od sześćdziesiątej do siedemdziesiątej minuty Olimpia miała sporo dośrodkowań i rzutów rożnych, z których ostatecznie nic nie wyniknęło. W 73. minucie z dystansu przymierzył Patryk Bryła, celnie, ale bramkarz gości skutecznie interweniował. Kilka minut później zbyt lekko uderzył Kamil Sobczak, nie sprawiając problemów Kacprowi Górskiemu. W ostatnich dziesięciu minutach dobry rajd przeprowadził Kacper Talar, zakończył się on niecelnym strzałem Karola Smajdora. Wspomniany przed momentem zawodnik w 86. minucie trafił z rzutu wolnego w światło bramki, bramkarz Olimpii odbił piłkę przed siebie, do której chciał zdążyć zawodnik naszej drużyny, niestety był na pozycji spalonej. Do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie i nasz zespół rundę rewanżową rozpoczął od zdobycia trzech punktów.
Sandecja Nowy Sącz - Olimpia Grudziądz 1:0 (1:0)

Bramka: 
Denis Potoma 23'.

Żółte kartki: Rastislav Václavik - Jan Bonikowski, Rafał Kobryń, Patryk Winsztal.

Sandecja: Paweł Sokół - Patryk Bryła (77' Kacper Talar), Mateusz Bartków, Kamil Słaby, Kamil Sobczak - Denis Potoma, Rastislav Václavik (67' Radosław Gołębiowski), Mateusz Popiela, Eryk Galara (46' Mateusz Geniec), Mikołaj Kwietniewski (77' Karol Smajdor) - Marcinho (64' Jakub Wróbel).

Olimpia: Kacper Górski - Rafał Kobryń, Damian Vũ Thành, Oskar Sikorski, Damian Kostkowski, Konrad Gutowski - Jan Bonikowski (46' Marcin Warcholak), Dominik Frelek (69' Mateusz Sopoćko), Kamil Kurowski (82' Patryk Winsztal), Aghwan Papikjan - Kostiantyn Czernij.Autor Sebastian Stanek
Fot. Adrian Maraś
Multimedia