Zwycięstwo na inaugurację

Trafienia Eryka Galary oraz Mateusza Stróżaka zapewniły drugiej drużynie trzy punkty na inaugurację V ligi, po zwycięstwie 2:0 nad Kolejarzem Stróże.
13 Sie / 00:08

Niedzielne spotkanie rozpoczęło się od ofensywnej przewagi naszego zespołu, przełożyła się ona na celny strzał zza pola karnego Eryka Galary, z którym uporał się Łukasz Różański. Goście chcieli odpowiedzieć kilkanaście minut później, jednak Daniel Petryla znacznie chybił celu. W 22. minucie Jakub Smoleń dopadł do bezpańskiej piłki i uderzył w kierunku bramki rywala, zbyt lekko, aby zaskoczyć golkipera Kolejarza.

Wspomniany zawodnik w 25. minucie miał dwie szanse na otwarcie wyniku, najpierw obrońcy ofiarnie zablokowali strzał Smolenia, a następnie po podaniu za linię obrony zawodnik naszego zespołu przegrał pojedynek z bramkarzem. Trzy minuty później świetnym, długim podaniem popisał się Michał Rutkowski, którego adresatem był Eryk Galara. Pomocnik "Sączersów" nie zamierzał zmarnować tej szansy i wyprowadził drugą drużynę na prowadzenie. Jeszcze w samej końcówce pierwszej odsłony pomylił się Krzysztof Piskor.

Po zmianie stron próbowali Mateusz Geniec oraz Karol Łatka, niestety piłka wędrowała wysoko nad poprzeczką. Bliski szczęścia w 53. minucie był Eryk Galara, jego uderzenie z trudem obronił Łukasz Różański. Jedną z nielicznych okazji goście przeprowadzili w 71. minucie, Daniel Kmak spróbował zaskoczyć Dariusza Krzysztofka, na szczęście bramkarz "Biało-Czarnych" był na posterunku.

Końcówka należała do podopiecznych Daniela Dawca, najpierw Karol Smajdor posłał futbolówkę nad poprzeczką, w 90. minucie Kamil Aleksander opieczętował słupek, a sześćdziesiąt sekund później po kontrataku dobre podanie otrzymał Mateusz Stróżak i w sytuacji sam na sam ustalił wynik meczu.

Sandecja II Nowy Sącz - Kolejarz Stróże 2:0 (1:0)

Bramki: Eryk Galara 28', Mateusz Stróżak 90+1'.

Żółta kartka: Michał Rutkowski (Sandecja).

Sandecja II: Dariusz Krzysztofek - Mateusz Geniec, Eryk Galara, Jakub Faron (65' Kamil Łatka), Karol Smajdor, Arkadiusz Ziemnik, Mateusz Popiela, Michał Rutkowski, Michał Stankiewicz (46' Karol Łatka), Jakub Smoleń (82' Kamil Aleksander), Krzysztof Piskor (65' Mateusz Stróżak).

Kolejarz: Łukasz Różański - Paweł Szczepanik, Patryk Gucwa, Michał Olszewski, Jakub Jaworski, Daniel Kmak, Kacper Olejnik (56' Przemysław Kukla), Daniel Petryla, Jan Krok (79' Patryk Zięba), Dawid Matusik, Krzysztof Tarasek.