Rezerwy Zagłębia z trzema punktami

W ramach 4. kolejki II ligi nasz zespół spotkał się w Lubinie z rezerwami tamtejszego Zagłębia, które wygrały pojedynek 2:1. Gola dla "Biało-Czarnych" zdobył w 69. minucie Tomasz Nawotka.
12 Sie / 00:08

W pierwszych minutach sobotniego pojedynku strzały na bramkę rywala oddawali Tomasza Nawotka oraz Jakub Wróbel, niestety nie sprawiły one zagrożenia dla golkipera "Miedziowych". Celne uderzenie zanotował w 19. minucie Piotr Kowalik, który wykorzystał dośrodkowanie Mikołaja Kwietniewskiego. Niestety minutę później rywale skonstruowali dobrą akcję, którą strzałem z prawej strony pola karnego sfinalizował skutecznie Tornike Gaprindaszwili.

Na domiar złego kilka minut później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego świetnym strzałem z powietrza popisał się Jarosław Jach, podwyższając wynik spotkania. Blisko zdobycia gola kontaktowego był w 35. minucie Mikołaj Kwietniewski, piłka po jego strzale oraz rykoszecie wędrowała tuż pod poprzeczkę, na szczęście dla gospodarzy kapitalną interwencją popisał się Michał Matys. Najlepszą okazję miał z kolei Jakub Wróbel, ale w doliczonym czasie gry pierwszej połowy w sytuacji sam na sam przegrał pojedynek z bramkarzem.

Po zmianie stron podopieczni Janusza Świerada ruszyli do odrabiania strat, najpierw próba Mikołaja Kwietniewskiego minęła światło bramki, następnie mocne uderzenie z trzydziestego metra Tomasza Nawotki wylądowało na poprzeczce, a w 64. minucie strzał Jakuba Wróbla świetnie obronił Michał Matys.

Ofensywne akcje "Biało-Czarnych" udało się zamienić na gola w 69. minucie, gdy odbitą od słupka piłkę do siatki skierował Tomasz Nawotka. W dalszej fazie meczu próbował Jakub Wróbel, tutaj górą był golkiper miejscowych, dwie okazje miał także Radosław Gołębiowski, za pierwszym razem z rzutu wolnego nie trafił w światło bramki, a w 95. minucie "opieczętował" poprzeczkę.

Zagłębie Lubin II - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (2:0)

Bramki: Tornike Gaprindaszwili 20', Jarosław Jach 24' - Tomasz Nawotka 69'.

Żółte kartki: Jarosław Jach, Cyprian Popielec, Daniel Dudziński, Szymon Karasiński, Wojciech Szafranek, Igor Orlikowski - Kamil Słaby, Rastislav Václavik.

Zagłębie II: Michał Matys - Jakub Kolan, Igor Orlikowski, Jarosław Jach, Szymon Karasiński - Tornike Gaprindaszwili (46' Adam Ratajczyk), Filip Kocaba, Kacper Terlecki (60' Mateusz Kizyma), Cyprian Popielec (60' Daniel Dudziński), Paweł Kruszelnicki (82' Kacper Masiak) - Patryk Kusztal (67' Wojciech Szafranek)

Sandecja: Paweł Sokół - Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Mateusz Bartków, Kamil Słaby (72' Mateusz Geniec), Kacper Talar (72' Michał Stankiewicz) - Mikołaj Kwietniewski (59' Maciej Mas), Denis Potoma, Rastislav Václavik (88' Arkadiusz Orzeł) - Marcinho (59' Radosław Gołębiowski), Jakub Wróbel.