Trzy punkty na konto Harta

W 9. kolejce klasy okręgowej rezerwy naszego zespołu udały się do Tęgoborzy, gdzie tamtejszy Hart zgarnął komplet punktów po zwycięstwie 2:1.
25 Wrz / 00:09

W 4. minucie dobry strzał z rzutu wolnego oddał Łukasz Szabla, futbolówka w zamieszaniu podbrankowym odbiła się od słupka, a doitka zawodnika gospodarzy okazała się niecelna. Dwie minuty później Krystian Owsianka chciał zaskoczyć Miłosza Tysiaka strzałem po długim rogi, zrobił to jednak niecelnie. W 11. minucie obejrzeliśmy pierwszy strzał w wykonaniu naszego zespołu, niestety obok bramki. Chwilę później z dystansu nad bramką uderzał Michał Surzyn. Po upływie pierwszego kwadransu celnie przymierzył Maciej Mas, na posterunku był jednak Rafał Hajduga, podobnie było trzy minuty później, gdy golkiper Harta wygrał pojedynek z napastnikiem "Sączersów". W 20, minucie podopieczni Marka Zagórskiego mieli rzut rożny, głową uderzył ponad bramką Bartosz Zaczek. W kolejnej akcji po rozegranym rzucie wolnym i wrzutce Albert Popiela obił poprzeczkę.

W 27. minucie dobrą akcją popisał się Michał Surzyn, niestety jego strzał był zbyt lekki, aby zaskoczyć bramkarza rywali. Sześć minut później próba Alberta Popieli nie sprawiła kłopotu golkiperowi Harta. Najlepszą okazję na zdobycie bramki miał w 36. minucie Maciej Mas, po dośrodkowaniu z rzutu rożnego jego strzał głową trącił jeszcze bramkarz i futbolówka odbiła się od poprzeczki. Tuż przed przerwą w zamieszaniu podbramkowym najlepiej odnalazł się zawodnik rywali Konrad Nowak i wyprowadził gospodarzy na prowadzenie.

Po zmianie stron w 51. minucie bardzo ładnym strzałem popisał się Piotr Bodziony, podwyższając wynik meczu na 2:0. W porównaniu z pierwszą połową tempo meczu znacznie spadło, przez co rzadko oglądaliśmy akcje ofensywne obu zespołów. W ostatnich dziesięciu minutach "Biało-Czarni" chcieli odwrócić losy spotkania. Najpierw uderzał Bartosz Zaczek, a w 85. minucie druga drużyna zdobyła gola kontaktowego, gdy w polu karnym najlepiej odnalazł się Kamil Żołnowski. Kilka chwil później wyrównać mógł Szymon Gruszczyński, jednak posłał piłkę nad poprzeczką. W doliczonym czasie gry stuprocentową sytuację po stronie gospodarzy zmarnował Konrad Nowak i ostatecznie to zawodnicy Harta sięgnęli po komplet punktów.

Hart Tęgoborze - Sandecja II Nowy Sącz 2:1 (1:0)

Bramki: Konrad Nowak 43', Piotr Bodziony 51' - Kamil Żołnowski 85'.

Hart: Rafał Hajduga - Łukasz Szabla, Jakub Czernecki, Maciej Hajduga, Konrad Nowak, Michał Hajduga, Piotr Bodziony, Krystian Owsianka (90' Mikołaj Łagosz), Filip Bembenik, Jakub Koncewicz (80' Mariusz Bodziony), Piotr Kiełbasa (56' Adam Bajdel).

Sandecja II: Miłosz Tysiak - Kamil Żołnowski, Bartosz Zaczek, Michał Bolsęga (73' Michał Badura), Wojciech Karpiel, Albert Popiela (86' Szymon Gruszczyński), Mikołaj Podgórski, Konrad Koszyk (86' Jakub Smoleń), Michał Surzyn (68' Kamil Aleksander), Patryk Kapica (46' Jakub Iskra), Maciej Mas (68' Radosław Pawłowski).

Żółte kartki: Krystian Owsianka, Piotr Bodziony. Michał Hajduga, Filip Bembenik, Konrad Nowak - Jakub Iskra, Mikołaj Podgórski.

Sędziował: Szymon Olchawa.