Remis z Chojniczanką

W meczu 13. kolejki II ligi nasz zespół zremisował z Chojniczanką Chojnice 1:1. Gola dla "Biało-Czarnych" zdobył Kamil Słaby.
18 Paź / 00:10

Początkowe minuty spotkania przyniosły kilka dośrodkowań naszego zespołu, piłkę w pole karne dogrywali Tomasz Nawotka i Kamil Sobczak, ale nie przyniosły one skutku w postaci bramki czy celnego strzału. W 17. minucie z rzutu wolnego mocno uderzył Mikołaj Kwietniewski, próba ta sprawiła kłopoty bramkarzowi gości, który "na raty" obronił strzał. Po kilku minutach odpowiedzieć chciał Wojciech Szumilas, bez skutku.

W dalszej fazie pierwszej odsłony ponownie zaskoczyć Pawła Sokoła chciał Wojciech Szumilas, najpierw ostrym dośrodkowaniem na dalszy słupek, a w 44. minucie strzałem z rzutu wolnego, z którym poradził sobie golkiper "Biało-Czarnych". W miedzyczasie uderzał także Piotr Giel, obok słupka.

Po zmianie stron "Biało-Czarni" ruszyli ambitniej do ataków, tworząc sporo ładnych, ofensywnych akcji. Brakowało niestety skuteczności, bądź dokładnego ostatniego podania. W 78. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Radosława Gołębiowskiego na strzał głową zamienił Kamil Słaby, najważniejsze, że był on skuteczny i znalazł drogę do siatki.

Warto dodać, że chwilę wcześniej kapitalny rajd przeprowadził Tomasz Mikołajczak, ale kapitalna i ofiarna interwencja dwóch obrońców naszego zespołu zażegnała niebezpieczeństwo. Niestety na pięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry goście wykonywali stały fragment gry na 40. metrze, piłka posłana w pole karne nie została skutecznie wybita, a Grzegorz Szymusik doprowadził do wyrównania i ostatecznie wynik nie uległ już zmianie.

Sandecja Nowy Sącz - Chojniczanka Chojnice 1:1 (0:0)

Bramki: Kamil Słaby 78' - Grzegorz Szymusik 85'.

Żółte kartki: Denis Potoma, Kamil Sobczak - Damian Nowacki, Tomasz Boczek, Sebastian Szczytniewski.