Derby dla Dunajca

W derbowym pojedynku 3. kolejki V ligi Dunajec Nowy Sącz wygrał z drugą drużyną "Biało-Czarnych" 3:0.
20 Sie / 00:08

W pierwszym kwadransie przewaga należała do podopiecznych Daniela Dawca, najpierw z dystansu uderzył Krzysztof Piskor, ale w sam środek bramki, nie sprawiając problemów bramkarzowi Dunajca. Kilka minut później indywidualną akcję przeprowadził Marcinho, niestety strzał powędrował obok słupka. Rywale wyszli na prowadzenie w 20. minucie, Jakub Frączek otrzymał świetne podanie za linię obrony, podprowadził piłkę i pewnym uderzeniem obok Dariusza Krzysztofka trafił do siatki. Szybko mógł odpowiedzieć Krzysztof Piskor, zawodnik "Sączersów" miał świetną okazję, ale jeszcze lepiej zachował się Arkadiusz Duda, broniąc jego próbę.

W 28. minucie po faulu w naszym polu karnym sędzia główny wskazał "na wapno", pewnym egzekutorem okazał się Paweł Kociołek, podwyższając stan meczu. Chwilę później z bliska po rzucie rożnym uderzał Jakub Hajduk, w tym przypadku bardzo dobrze zachował się golkiper drugiej drużyny. Jeszcze przed przerwą swoich sił spróbował Krzysztof Piskor, ale zrobił to zbyt lekko, aby zaskoczyć rywala.

Po zmianie stron ponownie przed szansą na wpisanie się na listę strzelców stanął Krzysztof Piskor, jednak chybił celu. W 57. minucie nasz zespół miał stały fragment gry z 18. metra, ale Eryk Galara trafił tylko w mur. W 73. minucie Rafał Cisoń wyprowadził dobry atak, mijając obrońcę stanął oko w oko z Dariuszem Krzysztofkiem i ostatecznie przegrał ten pojedynek. Końcowe minuty to strzał Michała Rutkowskiego z rzutu wolnego ponad bramką oraz uderzenie w sam środek Mikołaja Podgórskiego. Mądrze broniąca się drużyna Dunajca wyprowadziła ostateczny cios w 90. minucie, Rafał Cisoń otrzymał świetne podanie, które pozwoliło mu znaleźć się w sytuacji sam na sam, zawodnik rywali nie pomylił się i ustalił wynik meczu.

Sandecja II Nowy Sącz - Dunajec Nowy Sącz 0:3 (0:1)

Bramki: Jakub Frączek 20', Paweł Kociołek 28' (k), Rafał Cisoń 90'.

Żółta kartka: Kacper Zygmunt - Adrian Jawor, Mateusz Migacz, Kamil Gródek.

Sandecja II: Dariusz Krzysztofek - Jakub Faron, Michał Rutkowski, Eryk Galara (76' Kamil Łatka), Kacper Zygmunt (67 Jakub Smoleń), Mateusz Popiela, Michał Badura (46' Michał Piszczek), Krzysztof Piskor (62' Dawid Salamon), Mikołaj Podgórski, Marcinho, Michał Stankiewicz (76' Kamil Aleksander).