Chojniczanka z kompletem punktów

W piątkowym spotkaniu 30. kolejki Fortuna 1 Ligi Chojniczanka Chojnice pokonała nasz zespół 2:0 po bramkach Kamila Mazka oraz Patryka Tuszyńskiego.
5 Maj / 00:05

Początkowa faza meczu należała do podopiecznych Tomasza Kafarskiego, swoje szanse mieli Michał Walski, który został zablokowany, Jakub Wróbel czy Damian Chmiel. Ostatni z wymienionych był najbliżej zdobycia bramki w 14. minucie, jednak gospodarze wybili piłkę z linii bramkowej. Minutę później głową uderzał Jakub Wróbel, w tym przypadku intuicyjną interwencją popisał się Mateusz Kuchta.

W 18. minucie uderzenia spróbował Denis Potoma, piłka po rykoszecie wylądowała tylko na bocznej siatce. Odpowiedzieć chciał Filip Karbowy, strzelając obok słupka. Po pół godziny gry dwukrotnie próbował Tomasz Nawotka, bez skutku. Niestety w 36. minucie po składnej akcji gospodarzy do siatki trafił Kamil Mazek, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie. Do gwizdka kończącego pierwszą odsłonę stan meczu wyrównać próbowali Tomasz Nawotka oraz Jakub Wróbel, jednak bez skutku.

Po zmianie stron w 53. minucie dobrą okazję miał Damian Chmiel, któremu zabrakło bardzo niewiele, aby dosięgnąć futbolówki na dalszym słupku po dośrodkowaniu Dariusza Pawłowskiego. Starania "Biało-Czarnych" nie przynosiły efektu w postaci gola, sztuka ta udała się gospodarzom w 73. minucie. Po bezpośrednim strzale z rzutu wolnego piłka odbiła się od słupka, trafiła do Patryka Tuszyńskiego, który zachował spokój w obrębie "szesnastki" i jak się później okazało, ustalił rezultat meczu na 2:0 dla gospodarzy.

Chojniczanka Chojnice - Sandecja Nowy Sącz 2:0 (1:0)

Bramki: Kamil Mazek 36', Patryk Tuszyński 73'.

Żółte kartki: Sam van Huffel, Paweł Czajkowski, Tomasz Mikołajczak - Tomasz Nawotka, Karl-Romet Nõmm.

Chojniczanka: Mateusz Kuchta - Czesław Raburski, Marcin Grolik, Hlib Buchał (63' Mateusz Bartosiak), Michał Mikołajczyk - Filip Karbowy, Sam van Huffel (59' Tomasz Mikołajczak), Paweł Czajkowski (59' Bartłomiej Kalinkowski), Kamil Mazek (88' Kacper Korczyc) - Patryk Tuszyński (87' David Niepsuj), Szymon Skrzypczak.

Sandecja: Karl-Romet Nõmm - Jakub Iskra, Dawid Szufryn (74' Tomasz Boczek), Kamil Słaby, Dariusz Pawłowski - Damian Chmiel (74' Robert Kirss), Bartłomiej Kasprzak, Michał Walski, Denis Potoma (65' Martin Košťál), Tomasz Nawotka (74' Krzysztof Toporkiewicz) - Jakub Wróbel.

Sędziował: Piotr Rzucidło (Warszawa).