Zwycięstwo rezerw na zakończenie rundy

Druga drużyna w zaległym meczu 4. kolejki klasy okręgowej pokonała Helenę Nowy Sącz 6:1 i zakończyła rundę jesienną na czwartym miejscu.
12 Lis / 00:11

Pierwszy celny strzał w tym meczu nasz zespół oddał w 10. minucie, gdy piłka spadła na piąty metr, gdzie ustawiony był Kacper Talar, niestety uderzył zbyt lekko, źle trafiając w piłkę, przez co ułatwił bramkarzowi zadanie. Kilka chwil później z pola karnego strzelał Arkadiusz Orzeł, w tym przypadku Michalik odbił piłkę przed siebie. W kolejnej akcji Michał Palacz przeprowadził indywidualny rajd, mijając kilku rywali uderzył tuż obok spojenia. W 23. minucie golkiper Heleny źle obliczył tor lotu piłki, wyszedł z bramki, chciał to wykorzystać Arkadiusz Orzeł, niestety nie trafił w światło bramki. Minutę później wspomniany przed chwilą napastnik stanął oko w oko z Jakubem Michalikiem, przegrywając pojedynek.

W 25. minucie Piotr Orlof uderzył z rzutu wolnego obok słupka, sześćdziesiąt sekund później ten sam zawodnik otrzymał świetne podanie od kolegi i w stuprocentowej sytuacji strzelił w bramkarza. Druga drużyna wciąż napierała rywala, który mógł sam sobie wbić gola, gdy po rzucie rożnym dla "Sączersów" obrońca Heleny o mały włos nie zaskoczył własnego bramkarza. Po upływie pół godziny gry Helena miała stały fragment gry, strata piłki pozwoliła rezerwom na szybki kontratak, który wykończył celnym trafieniem Kacper Talar.

Sześć minut przed końcem pierwszej odsłony w sytuacji sam na sam znalazł się Arkadiusz Orzeł, jednak to bramakrz Heleny wyszedł obronną ręką z opresji. W 42. minucie kolejny kontratak rezerw zakończył się bramką, uderzenie Kacpra Talara po nodze bramkarza znalazło drogę do siatki. Jeszcze przed przerwą podopieczni Marka Zagórskiego przeprowadzili ładną, składną akcję, Mateusz Popiela zagrał wzdłuż bramki do Mikołaja Podgórskiego, któremu pozostało sfinalizować akcję.

Dwie minuty po zmianie stron Piotr Orlof strzałem z powietrza podwyższył prowadzenie. W 52. minucie kombinacyjna akcja naszego zespołu, szybka wymiana podań została zwieńczona trafieniem z najbliższej odległości Mikołaja Podgórskiego. Helena zdołała zmniejszyć rozmiary porażki w 59. minucie, Piotr Jasiński wykorzystał zamieszanie podbramkowe po rzucie rożnym i pokonał bramkarza "Biało-Czarnych". Ostatnie zdanie należało do naszego zespołu, Mateusz Jarzębiak otrzymał długie podanie od Kamila Żarnowskiego, strzelił, a piłka jeszcze odbijając się od bramkarza wpadła do siatki.

Sandecja II Nowy Sącz - Helena Nowy Sącz 6:1 (3:0)

Bramki: Kacper Talar 31', 42', Mikołaj Podgórski 43', 52', Piotr Orlof 47', Mateusz Jarzębiak 71' - Piotr Jasiński 59'.

Żółta kartka: Bartłomiej Gryzło.

Sandecja II: Kacper Michalski - Piotr Kowalik (46' Marcin Maślanka), Karol Łatka, Michał Palacz (60' Kamil Żołnowski), Mateusz Popiela (60' Edgar Pieńkus), Kamil Żarnowski, Mikołaj Podgórski, Kacper Talar, Piotr Orlof, Patryk Kupczak (46' Krzysztof Piskor), Arkadiusz Orzeł (46' Mateusz Jarzębiak).

Helena: Jakub Michalik - Leon Długopolski, Wojciech Fritz, Krzysztof Zaczyk, Piotr Jasiński, Hubert Gródek (68' Bartłomiej Mrzygłód), Bartłomiej Gryzło, Tomasz Cięciwa, Adam Tumidaj (37' Sebastian Maciaszek), Jakub Lizoń, Mateusz Bocheński.