Podział punktów w deszczowej aurze

W sobotnim meczu 15. kolejki Fortuna 1 Ligi nasz zespół zremisował w Niepołomicach z Bruk-Bet Termalicą Nieciecza 1:1. Bramkę dla "Biało-Czarnych" zdobył Elhadji Maissa Fall.
22 Paź / 00:10

W sobotnim starciu nasz zespół musiał radzić sobie bez zmagających się z drobnymi urazami Tomasza Nawotki i Damiana Chmiela oraz pauzującego za kartki Łukasza Kosakiewicza. Do kadry meczowej powrócili z kolei Damir Šovšić i Michał Walski. W pierwszych minutach przewaga była po stronie przyjezdnych, Maciej Ambrosiewicz, Adam Radwański oraz Marcel Błachowicz, to zawodnicy, którzy próbowali zagrozić bramce "Sączersów". W 10. minucie kapitalną szansę miał Jakub Iskra, którego uderzenie w świetnym stylu obronił Tomasz Loska. Chwilę później bliski szczęścia był Elhadji Maissa Fall oraz Jakub Wróbel.

W 18. minucie Matúš Putnocký wyszedł daleko od bramki, wybijając piłkę głową, jednocześnie oddalając zagrożenie. Minutę później Artem Polayrus sprawdził czujność golkipera naszego zespołu, ale ten interweniował bez zarzutu. W kolejnej akcji Maciej Mas uderzył w boczną siatkę, niestety futbolówka wcześniej opuściła plac gry po odbiciu się od rywala i zyskaliśmy tylko rzut rożny. Do końca pierwszej odsłony wynik nie uległ już zmianie.

W drugiej połowie od mocnego akcentu rozpoczęli podopieczni Stanislava Vargi, a w rewanżu strzał niecelny oddał Adam Radwański. W 55. minucie do sytuacji strzeleckiej doszedł Andriy Dombrovskyi uderzając obok słupka, po godzinie gry próba Macieja Ambrosiewicza odbiła się od naszej defensywy i wyszła za linię końcową.

W 66. minucie kapitalna okazja "Biało-Czarnych", Jakub Wróbel minął bramkarza, zagrał do Mariusza Gabrycha, który został zablokowany. Minutę później Elhadji Maissa Fall opieczętował poprzeczkę. Dobry okres gry naszego zespołu zemścił się w postaci kontrataku rywala, futbolówka trafiła pod nogi Murisa Mesanovića, który obrócił się z nią i pokonał naszego bramkarza. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem Elhadji Maissa Fall wykorzystał dośrodkowanie i strzałem głową doprowadził do wyrównania. W ostatnich minutach nasi zawodnicy ambitnie walczyli o zdobycie zwycięskiej bramki, jednak spotkanie zakończyło się remisem.

Sandecja Nowy Sącz - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:1 (0:0)

Bramki: Elhadji Maissa Fall 81' - Muris Mešanović 70'

Sandecja: Matúš Putnocký - Jakub Iskra, Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek, Kamil Słaby - Jakub Wróbel (85' Krzysztof Toporkiewicz), Elhadji Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak, Damir Šovšić, Michał Walski (46' Michał Surzyn) - Maciej Mas (65' Mariusz Gabrych).

Bruk-Bet Termalica: Tomasz Loska - Andrej Kadlec, Wiktor Biedrzycki, Artem Putiwcew (80' Nemanja Tekijaški), Marcel Błachewicz - Adam Radwański (71' Kacper Karasek), Andrij Dombrowśkyj, Maciej Ambrosiewicz, Rajko Rep (60' Muris Mešanović), Artem Polarus (80' Marcin Grabowski) - Tomáš Poznar (60' Kacper Śpiewak).

Żółte kartki: Michał Walski, Damir Šovšić, Jakub Iskra, Mariusz Gabrych - Artem Putiwcew.

Czerwona kartka: Damir Šovšić (90', w konsekwencji dwóch żółtych).