Zwycięstwo Stali w deszczowej aurze

W ramach 11. kolejki Fortuna 1 Ligi nasza drużyna przegrała w roli gospodarza ze Stalą Rzeszów 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów dla gości zdobył Damian Michalik.
15 Wrz / 00:09

Obie drużyny miały swoje cele na to spotkanie, chcąc przełamać niekorzystne passy. Goście, jak dotąd nie wygrali jeszcze na wyjeździe, z kolei "Biało-Czarni" czekali na pierwszy komplet punktów w sezonie. Początek meczu przypominał ten, który ostatnio rozegraliśmy w Niepołomicach w roli gościa, tym razem jednak, już w pierwszej minucie sędzia podyktował rzut karny, ale na korzyść podopiecznych Stanislava Vargi. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Damir Šovšić, niestety Przemysław Pęksa wyczuł jego intencje i odbił futbolówkę. W 7. minucie Andreja Prokić otrzymał dobre podanie na wolną pozycję i będąc w sytuacji sam na sam próbował posłać piłkę nad Dawidem Pietrzkiewiczem, na szczęście nie zdołał trafić nawet w światło bramki.

W 13. minucie Andreja Prokić zagrywa na piąty metr obok Dawida Pietrzkiewicza, ofiarny wślizg naszego obrońcy uratował "Sączersów" przed utratą gola. Cztery minuty później Stal mogła prowadzić 1:0, kombinacyjna akcja gości, piłka trafiła do Patryka Małeckiego, który miał dogodną sytuację strzelecką, "Biało-Czarnych" uratował Łukasz Kosakiewicz, wybijając piłkę z linii bramkowej. W odpowiedzi Damir Šovšić posłał świetne podanie za linię obrony do Jakuba Wróbla, napastnik Sandecji minął bramkarza i trafił w słupek, choć po chwilii sędzia liniowy wskazał pozycję spaloną zawodnika w biało-czarnej koszulce.

W 32. minucie dobra akcja naszego zespołu, Jakub Wróbel opanował piłkę, zagrał ją na prawo do Tomasza Nawotki, który wstrzelił futbolówkę na piąty metr, jednak defensor przyjezdnych wybił ją za linię boczną. Trzy minuty później Jakub Wróbel stanął oko w oko z Przemysławem Pęksą, golkiper z Rzeszowa obronił strzał nogą, ale po kilku sekundach sędzia odgwizdał spalonego napastnika Sandecji. W 39. minucie Bartosz Wolski zdecydował się na strzał zza pola karnego, piłka odbiła się od słupka napinającego siatkę.

Po zmianie stron podopieczni Stanislava Vargi rozpoczęli od ofensywnego akcentu, podanie otrzymał Michał Surzyn, będąc w dogodnej sytuacji obrócił się z piłką, defensywa zdążyła wrócić i zablokować strzał naszego piłkarza. W 50. minucie dośrodkowanie z bocznej strefy mógł wykorzystać Ivan Nekić, niestety strzał głową poszybował obok bramki. W 57. minucie z ostrego kąta uderza Andreja Prokić, pewnie interweniował w tym przypadku Dawid Pietrzkiewicz.

Po godzinie gry Stanislav Varga zdecydował się na podwójną zmianę, Jakuba Wróbla zastąpił Mariusz Gabrych, a Michała Surzyna Krzysztof Toporkiewicz. Dwie minuty później górne podanie przeszło przez całe pole karne i trafiło pod nogi Łukasza Kosakiewicza, zawodnik "Biało-Czarnych" za bardzo się odchylił, przez co futbolówka poszybowała nad bramką. W kolejnej akcji Damir Šovšić otrzymał podanie na wolne pole gry, chorwacki pomocnik chciał posłać piłkę nad bramkarzem, ale nie trafił w światło bramki, choć i tak nasz pomocnik znajdował się na spalonym. W 69. minucie z narożnika pola karnego po długim słupku uderzał Andreja Prokić, świetnie zachował się tutaj Dawid Pietrzkiewicz odbijając piłkę.

W 72. minucie zza pola karnego uderzał Ramil Mustafaev, uczynił to bardzo niecelnie. Dwie minuty później na uderzenie z dystansu zdecydował się Damian Michalik, piłka odbiła się jeszcze od naszego zawodnika i wpadła do siatki tuż przy słupku obok bezradnego Dawida Pietrzkiewicza. Dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry Łukasz Góra zatrzymał wychodzącego na pozycję Mariusza Gabrycha, przez co obejrzał drugą żóltą, a w konsekwencji czerwoną kartkę. Rzut wolny z okolic 25. metra nie przyniósł jednak naszej drużynie korzyści. W 87. minucie nadzieje podtrzymał Dawid Pietrzkiewicz, broniąc mocny strzał przeciwnika. Mimo doliczonych siedmiu minut do regulaminowego czasu gry podopieczni Stanislava Vargi nie zdołali zdobyć chociażby punktu w meczu ze Stalą Rzeszów.

Sandecja Nowy Sącz - Stal Rzeszów 0:1 (0:0)

Bramka: Damian Michalik 74.

Sandecja: Dawid Pietrzkiewicz - Łukasz Kosakiewicz (71' Kacper Gach), Dawid Szufryn (83' Giorgi Merebashvili), Michal Piter-Bučko (71' Elhadji Maissa Fall), Kamil Słaby - Tomasz Nawotka, Ivan Nekić, Sylwester Lusiusz, Damir Šovšić, Michał Surzyn (60' Krzysztof Toporkiewicz) - Jakub Wróbel (60' Mariusz Gabrych).

Stal: Przemysław Pęksa - Franciszek Polowiec, Łukasz Góra, Paweł Oleksy, Piotr Głowacki - Damian Michalik (83' Krystian Wrona), Bartłomiej Poczobut, Bartosz Wolski, Dawid Olejarka (56' Kacper Piątek), Andreja Prokić - Patryk Małecki (66' Ramil Mustafayev).

Żółte kartki: Tomasz Nawotka - Bartłomiej Poczobut, Łukasz Góra (dwie), Franciszek Polowiec, Krystian Wrona, Ramil Mustafayev.

Czerwona kartka: Łukasz Góra 80' - w konsekwencji dwóch żółtych kartek.