Motor pokonany

W pierwszym sparingu podczas okresu przygotowawczego przed startem rozgrywek 2022/2023 rozegranym w Sanoku, pokonaliśmy reprezentanta eWinner II ligi, Motor Lublin 4:2.
22 Cze / 00:06

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Dariusza Dudka, bowiem już w 4. minucie Jakub Wróbel wpisał się na listę strzelców, dając nam prowadzenie. Rywale mogli odpowiedzieć kwadrans później, jednak próba Rafała Króla nieznacznie minęła poprzeczkę bramki "Biało-Czarnych". Pokonać Szymona Tokarza próbowali także zawodnik testowany oraz Maciej Firlej, jednak golkiper "Sączersów" spisywał się bez zarzutów.

Po zmianie stron otworzył się worek z bramkami, akcja naszej drużyny z 48. minuty nie została jeszcze co prawda zwieńczona trafieniem, jednak już w 52' minucie było 2:0, gdy Michał Walski pewnie egzekwował rzut karny. Po kilku chwilach zawodnik testowany podwyższył prowadzenie Sandecji. Mocne wejście w drugą połowę sprawiło, że w kolejnej fazie spotkania gra nieco się uspokoiła, do ostatnich dziesięciu minut. Najpierw w 83. minucie zawodnik testowany w Motorze wykorzystał dośrodkowanie i głową posłał futbolówkę do siatki, a w kolejnej akcji inny zawodnik testowany, tym razem w biało-czarnej koszulce podwyższył na 4:1. Ostatnie słowo należało do Motoru, który za sprawą uderzenia z dystansu Piotra Ceglarza ustalił wynik meczu na 4:2.

Sandecja Nowy Sącz - Motor Lublin 4-2 (1-0)

Bramki: Jakub Wróbel 4', Michał Walski 52' (k), zawodnik testowany I 54', zawodnik testowany II 84' - zawodnik testowany 83', Piotr Ceglarz 87'.

Sandecja: (I połowa): Szymon Tokarz - Dawid Szufryn, Ivan Nekić, Kamil Słaby, Łukasz Kosakiewicz, Mateusz Popiela, Kamil Żarnowski, Elhadji Maissa Fall, Damian Chmiel, Krzysztof Toporkiewicz, Jakub Wróbel. (II połowa): Szymon Tokarz (Miłosz Tysiak) - Dawid Szufryn (Ivan Nekić), Michal Piter-Bučko, Tomasz Boczek, Michał Walski, Giorgi Merebaszwili, Bartłomiej Kasprzak, Michał Surzyn, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Krzysztof Toporkiewicz (Kacper Talar).

Motor: (I połowa): zawodnik testowany - Arkadiusz Najemski, zawodnik testowany, Kamil Rozmus, Rafał Król, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Filip Wójcik, Jakub Staszak, Maciej Firlej, Michał Żebrakowski. (II połowa): Michał Lach - Maksymilian Cichocki, Bartosz Zbiciak, Rafał Król, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Piotr Ceglarz, Marcin Michota (67 Filip Wójcik), Paweł Moskwik, Maciej Firlej (67 Michał Żebrakowski, 74 zawodnik testowany), Damian Sędzikowski.