Remis z Piastem Gliwice

W drugim meczu kontrolnym podczas okresu przygotowawczego remisujemy z występującym w PKO Ekstraklasie Piastem Gliwice 1:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Łukasz Kosakiewicz.
24 Cze / 00:06

Spotkanie mogło dobrze rozpocząć się dla podopiecznych Dariusza Dudka, którzy już w czwartej minucie stworzyli dogodną sytuację, biski szczęścia był Damian Chmiel. Kilka chwil później wspomniany zawodnik wykonywał rzut rożny, a w polu karnym najwyżej wyskoczył Kamil Słaby uderzając nad poprzeczką. Kwadrans po pierwszym gwizdku nasz zespół przeprowadził kontratak, z piłką na prawej flance znalazł się Damian Chmiel, celnie dośrodkował do Jakuba Wróbla, niestety napastnik "Sączersów" znajdował się w bardzo trudnej pozycji, przez co jego próba wylądowała w rękach golkipera Piasta.

W 20. minucie do głosu doszli rywale, po stałym fragmencie gry głową uderzał Jakub Czerwiński, ostatecznie od bramki rozpoczął Dawid Pietrzkiewicz. W odpowiedzi z dystansu strzelił Jakub Wróbel, futbolówka po rykoszecie wylądowała w rękach golkipera Piasta. Kwadrans przed zakończeniem pierwszej połowy Kamil Wilczek otrzymał świetne podanie od swojego kolegi, a jego bardzo mocna próba wylądowała na bocznej siatce. Sześć minut później napastnik rywala uderzał głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tuż nad poprzeczką. W 42. minucie "Biało-Czarni" wyszli na prowadzenie, próba Jakuba Wróbla została zablokowana, ale najszybciej do piłki dobiegł Łukasz Kosakiewicz, technicznym strzałem lokując piłkę w siatce.

Po zmianie stron nasza drużyna przeprowadziła dobrą akcję w 55. minucie, pokonać bramkarza Piasta próbowali Łukasz Kosakiewicz oraz Giorgi Merebaszwili, w obu przypadkach zostali skutecznie zablokowani. Pięć minut później zakotłowało się w pou karnym Dawida Pietrzkiewicza, do pozycji strzeleckiej doszedł Kamil Wilczek, choć nie zmusił do interwencji naszego golkipera. W 65. minucie nieporozumienie w szeregach naszego zespołu wykorzystał Gabriel Kirejczyk, doprowadzając do wyrównania. W kolejnej fazie meczu gra toczyła się głównie w środku pola, dopiero w 80. minucie zawodnik Piasta chciał z dystansu zaskoczyć Dawida Pietrzkiewicza, ale nasz bramkarz bez problemów uporał się z tą próbą i do końcowego gwizdka wynik nie uległ już zmianie.

Piast Gliwice - Sandecja Nowy Sącz 1-1 (0-1)

Bramki: Gabriel Kirejczyk 65' - Łukasz Kosakiewicz 42'.

Piast: I połowa: František Plach - Tomáš Huk, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór - Michael Ameyaw, Michał Kaput, Tom Hateley, Michał Chrapek, Aléxandros Katránis - Kamil Wilczek, Rauno Sappinen. II połowa: Karol Szymański - Constantin Reiner, Wojciech Kamiński, Miguel Muñoz - Arkadiusz Pyrka (72' Jakub Niedbała), Bartosz Łuczak (72' Tomasz Mokwa), Grzegorz Tomasiewicz, Kristopher Vida, Jakub Holúbek - Alberto Toril, Gabriel Kirejczyk (72' Oskar Leśniak).

Sandecja: I połowa: Dawid Pietrzkiewicz - Kamil Słaby, Dawid Szufryn, Ivan Nekić, Łukasz Kosakiewicz, Damian Chmiel, Elhadji Maissa Fall, Michał Walski, Krzysztof Toporkiewicz, Damir Šovšić, Jakub Wróbel. II połowa: Dawid Pietrzkiewicz - Kamil Słaby, Ivan Nekić (63' Michał Surzyn), Dawid Szufryn (63' Michal Piter-Bučko), Łukasz Kosakiewicz, Bartłomiej Kasprzak, Elhadji Maissa Fall, Damian Chmiel, Giorgi Merebaszwili, zawodnik testowany, zawodnik testowany.