Pierwszy sparing za nami

Inauguracyjne spotkanie okresu przygotowawczego na stadionie Prądniczanki Kraków zakończyło się zwycięstwem Ruchu Chorzów. Dwie bramki dla naszego zespołu zdobył Damian Chmiel, a debiutanckie trafienie zanotował Łukasz Zjawiński.
21 Sty / 00:01

Spotkanie mogło rozpocząć się od mocnego akcentu dla naszego zespołu. Błażej Szczepanek przechwycił futbolówkę w okolicach 20. metra i dostrzegł źle ustawionego bramkarza Ruchu, niestety jego próba nieznacznie minęła prawy słupek bramki rywala. Siedem minut później stratę naszego zespołu wykorzystał Patryk Sikora, który znalazł się w sytuacji sam na sam, ale świetnie interweniował Dawid Pietrzkiewicz, odbijając piłkę na rzut rożny. Po dośrodkowaniu z narożnika boiska przed naszą bramką najlepiej odnalazł się Daniel Szczepan, znajdując drogę do siatki.

W kolejnych minutach podopieczni Dariusza Dudka dążyli do zdobycia szybkiej, wyrównującej bramki. Najpierw Elhadji Maissa Fall dobrze dostrzegł Łukasza Zjawińskiego, jednak napastnik Sandecji uderzył w środek bramki, a po chwili dobrym górnym podaniem Jakuba Zycha obsłużył Błażej Szczepanek. Strzał głową pierwszego z wymienionych powędrował minimalnie obok bramki. "Biało-Czarni" nie zamierzali spuszczać z tonu, czego efektem była akcja w wykonaniu debiutantów. Z prawej flanki doskonale dośrodkował Łukasz Kosakiewicz, a Łukasz Zjawiński strzałem pod poprzeczkę pokonał golkipera "Niebieskich". W 16. minucie piłkę na wolne pole otrzymał Kacper Bąk, wygrywając pojedynek szybkościowy stanął w dogodnej sytuacji, której nie zmarnował i Ruch ponownie był na prowadzeniu.

Po intensywnym początku w kolejnej fazie meczu gra toczyła się głównie w środku pola. W 29. minucie Łukasz Janoszka chciał zaskoczyć Dawida Pietrzkiewicza próbą ze stałęgo fragmentu gry, jednak golkiper naszego zespołu pewnie złapał futbolówkę. Minutę później Daniel Szczepan uciekł defensywie "Sączersów" i w klarownej sytuacji podwyższył rezultat na 3:1. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy po faulu na przeciwniku arbiter zdecydował się podyktować "jedenastkę". Piłkę na jedenastym metrze ustawił Daniel Szczepan, na szczęście jego intencje wyczuł Dawid Pietrzkiewicz, broniąc strzał. W 42. minucie Patryk Sikora podwyższył rezultat uderzając zza pola karnego, z kolei minutę później w poprzeczkę trafił Łukasz Zjawiński.

Po zmianie stron nasza drużyna rozpoczęła od mocnego akcentu, po akcji ofensywnej "Biało-Czarni" zyskali rzut karny, który pewnie na gola zamienił Damian Chmiel. W 55. minucie do siatki rywala trafił Elhadji Maissa Fall, jednak gol nie został uznany. Po godzinie gry oglądaliśmy trzeci rzut karny w tym meczu, a drugi dla naszego zespołu. Ponownie skutecznym egzekutorem okazał się Damian Chmiel, strzelając kontaktowego gola.

W 80. minucie świetną okazję do wyrównania miał Igor Maślanka, jednak kapitalną interwencją popisał się Jakub Bielecki, odbijając piłkę zmierzającą tuż pod poprzeczkę. Pięć minut później Robert Janicki strzelił w środek bramki, w kolejnej akcji Svetoslav Dikov uczyni to samo, a kilka chwil później zawodnik testowany posłał uderzenie z dystansu w samo okienko, które z trudem sparował bramkarz Ruchu. Tuż przed końcowym gwizdkiem swoich sił spróbował jeszcze Rafał Kobryń, niestety nie trafił w światło bramki i gdy wydawało się, że mecz zakończy się wynikiem 4:3, w ostatniej akcji meczu wynik spotkania ustalił Filip Żagiel.

Sandecja Nowy Sącz - Ruch Chorzów 3-5 (1-4)

Bramki: Łukasz Zjawiński 13', Damian Chmiel 49' (k), 62' (k) - Daniel Szczepan 8', 30', Kacper Bąk 16', Patryk Sikora 42', Filip Żagiel 90'.

Żółte kartki: Dawid Salamon - Kacper Będzieszak.

Sandecja: I połowa: Dawid Pietrzkiewicz - Kornel Osyra, Tomasz Boczek, Kamil Słaby, zawodnik testowany, Damir Šovšić, Błażej Szczepanek, Łukasz Kosakiewicz, Jakub Zych, Elhadji Maissa Fall, Łukasz Zjawiński. II połowa: Miłosz Tysiak - Tomasz Boczek, Kamil Słaby (70' zawodnik testowany), Sebastian Rudol, Rafał Kobryń, Damian Chmiel, Elhadji Maissa Fall (70' zawodnik testowany), Bartłomiej Kasprzak, Robert Janicki, Dawid Salamon (70' Igor Maślanka), Svetoslav Dikov

Ruch: I połowa: Tomasz Nowak - Mateusz Wacławski, Bartłomiej Kulejewski, Remigiusz Szywacz - Kacper Janiak, Piotr Wyroba, Patryk Sikora, Przemysław Szkatuła, Łukasz Janoszka - Daniel Szczepan, Kacper Bąk (37' Damian Kowalczyk). II połowa: Jakub Bielecki - Kacper Będzieszak, Filip Nawrocki, Marcin Kowalski - Patryk Żuk, Tomasz Foszmańczyk, Michał Mokrzycki, Tomasz Wójtowicz, Filip Żagiel - Damian Kowalczyk (57' Kamil Chiliński), Piotr Stępień.