Inauguracyjny sparing na remis

W pierwszej grze kontrolnej podczas zimowego okresu przygotowawczego nasz zespół zremisował z Wieczystą Kraków 1:1. Bramkę dla "Biało-Czarnych" zdobył Bruno Żołądź.
13 Sty / 11:01

Pierwsze zagrożenie w sobotnim sparingu stworzyli zawodnicy Wieczystej, z rzutu wolnego na naszą bramkę uderzał Christoph Knasmüllner, ale świetnie między słupkami spisał się Martin Polaček. Następnie do głosu doszli podopieczni Roberta Kasperczyka, celnie głową uderzał Dawid Szufryn, Patryk Bryła został zablokowany, a uderzenie Mikołaja Kwietniewskiego powędrowało nad poprzeczką.

Bardzo dobrą okazję w 31. minucie miał Radosław Gołębiowski, który otrzymał podanie na wolne pole, jego próbę końcami palców na rzut rożny sparował Jakub Murawski. Po wspomnianym "kornerze" wykonywanym przez Mikołaja Kwietniewskiego najlepiej w polu karnym odnalazł się Bruno Żołądź, wyprowadzając "Sączersów" na prowadzenie. Wynik podwyższyć mógł kilka chwil później Marcinho, jednak potężne uderzenie skutecznie odbił golkiper Wieczystej. Tuż przed przerwą Wieczysta miała rzut karny, ale Martin Polaček wyczuł intencje Manuela Torresa.

Zaraz po zmiiane stron rywale doprowadzili do wyrównania, zamieszanie w polu karnym po rzucie rożnym wykorzystał Szymon Rygiel, pokonując Pawła Sokoła. Wieczysta miała jeszcze dwie dogodne okazje do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść, ale Szymon Kot w obu przypadkach trafiał w obramowanie bramki i ostatecznie rezultat nie uległ zmianie.

Wieczysta Kraków - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)

Bramki:
Szymon Rygiel 47' - Bruno Żołądź 31'.

Żółte kartki: Ante Aralica - Dawid Szufryn.

Wieczysta: Jakub Murawski - Karol Krzywiecki, Kacper Skrobański, Michał Pazdan, Jakub Bąk, Manuel Torres, Jacek Góralski, Przemysław Bargiel, Christoph Knasmüllner, Karol Danielak, Ante Aralica. (2. połowa): Błażej Sapielak - Denys Faworow, Konrad Kasolik, Szymon Rygiel, Rafał Pietrzak, Saša Živec (74' Jakub Wołosik), Simeon Sławczew, Dawid Pakulski, Maciej Jankowski, Szymon Kot, Michał Fidziukiewicz..

Sandecja: Martin Polaček (46' Paweł Sokół) - Patryk Bryła, Piotr Kowalik, Dawid Szufryn, Michał Rutkowski, Kacper Talar, Mikołaj Kwietniewski, Bruno Żołądź, Denis Potoma, Radosław Gołębiowski, Marcinho (68' Patryk Bryła). (2. połowa): Paweł Sokół - Kacper Talar, Mateusz Bartków, Rastislav Václavik, Kamil Słaby, Kamil Sobczak, Igor Maślanka, Mateusz Popiela, Tomasz Kołbon, Eryk Galara, Marcinho (68' Patryk Bryła).