Kartka z kalendarza - 01.04

01.04.1934 - dokładnie 90 lat temu na nieistniejącym stadionie za Warsztatami Kolejowymi w Nowym Sączu rozegrany został mecz pomiędzy Sandecją, a Slavią Preszów. Spotkanie z trybun oglądało około 5000 osób i zakończyło się bezbramkowym remisem.
1 Kwi / 10:04

"Nowy Sącz, 2 kwietnia. (tel.) Podczas świąt wielkanocnych odbyły się w Nowym Sączu międzynarodowe zawody w piłce nożnej między KS Slavia (Presov, Czechosłowacja) a KS, KPT Sandecja (N.Sącz). Zawody rozegrane zostały w mało sprzyjających warunkach atmosferycznych, wskutek silnego wiatru. Gra stała naogół na wysokim poziomie. Do przerwy Sandecja grała z wiatrem i była stroną atakującą: po pauzie obraz gry się zmienił i Czesi prawie przez cały czas przebywali pod bramką gospodarzy. Pod koniec gry Sandecja zaczęła atakować, lecz wszystkie wypady na bramkę likwidował doskonały obrońca gości Fleischer. Wynik 0:0 odpowiada przebiegowi gry. Publiczności ok. 5.000 osób.

Poniedziałkowy mecz rewanżowy przyniósł Sandecji dotkliwą klęskę 0:7 (0:1). Drużyna Sandecji zdeprymowana niesłusznymi orzeczeniami sędziego Rubinfelda pozwoliła po pauzie strzelić sobie 6 bramek, nie stawiając oporu."

Fot/źródło: „Raz, Dwa, Trzy”, nr 14, 1934 r., s. 7. | Muzeum Sandecji

Autor Sebastian Stanek
Fot.
Multimedia