Bez punktów w Elblągu

Daleki wyjazd naszego zespołu do Elbląga zakończył się zwycięstwem gospodarzy. Honorowe trafienie dla "Biało-Czarnych" zaliczył Tomasz Kołbon.
28 Paź / 00:10

Sobotni pojedynek rozpoczął się dla naszego zespołu bardzo źle, bowiem już w 4. minucie Adam Żak przejął długie podanie i mocnym strzałem obok słupka wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Kilka minut później Andrzej Witan popełnił błąd z piłką przed własną bramką i bardzo niewiele zabrakło Radosławowi Gołębiowskiemu, aby wyrównać stan meczu. Kolejną dobrą szansę miał w 17. minucie Michał Rutkowski, ale świetnie interweniował golkiper Olimpii.

W 21. minucie dośrodkowanie Radosława Gołębiowskiego z rzutu rożnego na piątym metrze przedłużył Jakub Wróbel, a na dalszym słupku skutecznie głową do siatki przymierzył Tomasz Kołbon doprowadzając do wyrównania. W końcówce pierwszej połowy kolejny celny strzał oddał Michał Rutkowski. Miejscowi tuż przed przerwą zyskali rzut karny po zagraniu ręką, który na bramkę zamienił Adam Żak.

Po zmianie stron swoje szanse mieli Jakub Wróbel, Rastislav Václavik czy Radosław Gołębiowski, ale bez skutku. Na domiar złego w 64. minucie Michał Kuczałek wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego i z bliska pokonał Pawła Sokoła. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem ładnym uderzeniem z dystansu popisał się Maciej Famulak, jak się później okazało ustalając wynik meczu na 4:1. W doliczonym czasie gry sytuację sam na sam zmarnował Arkadiusz Orzeł, nie trafiając w światło bramki.

Olimpia Elbląg - Sandecja Nowy Sącz 4:1 (2:1)

Bramki: Adam Żak 4', 43' (k.), Michał Kuczałek 64', Maciej Famulak 75' - Tomasz Kołbon 21'.

Żółte kartki: Łukasz Sarnowski, Jan Sienkiewicz, Maciej Spychała, Patryk Jakubczyk, Marcel Stefaniak - Jakub Wróbel, Tomasz Nawotka, Mikołaj Kwietniewski.

Olimpia: Andrzej Witan - Patryk Jakubczyk (78' Kamil Bartoś), Łukasz Sarnowski, Kacper Szczudliński, Kacper Filipczyk - Jakub Sangowski (67' Ołeksandr Jacenko), Michał Kuczałek, Maciej Spychała (67' Dawid Danilczyk), Jan Sienkiewicz (46' Dominik Kozera), Maciej Famulak (78' Marcel Stefaniak) - Adam Żak.

Sandecja: Paweł Sokół - Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik (46' Kacper Talar), Rastislav Václavik, Michał Rutkowski, Kamil Sobczak - Denis Potoma (69' Patryk Bryła), Tomasz Kołbon, Eryk Galara (69' Mikołaj Kwietniewski), Radosław Gołębiowski (78' Mateusz Popiela) - Jakub Wróbel (69' Arkadiusz Orzeł).