Lider skuteczny do bólu

Mimo wielu sytuacji nasz zespół nie zdołał trafić do siatki w meczu z liderującym KKS-em 1925 Kalisz, który wykazał się stuprocentową skutecznością, zamieniając dwa celne uderzenia na bramki.
30 Wrz / 00:09

Podopieczni Łukasza Surmy rozpoczęli spotkanie od ofensywnych akcji, których efektem były strzały Denisa Potomy i Jakuba Wróbla. Niestety w 12. minucie błąd popełnił bramkarz naszego zespołu, źle wybitą piłkę przechwycił Néstor Gordillo, wykorzystując okazję sam na sam z Dariuszem Krzysztofkiem. Mimo utraty gola "Biało-Czarni" wciąż napierali na bramkę rywala, nad poprzeczką uderzał Tomasz Kołbon, a po chwili obok bramki Jakub Wróbel.

Napastnik naszego zespołu w 26. minucie wykorzystał podanie Tomasza Nawotki, oddając celne uderzenie, które wylądowało w rękach Marcina Furtaka. Dwie minuty później dośrodkowanie Tomasza Nawotki niefortunnie do swojej bramki mógł skierować zawodnik KKS-u 1925 Kalisz, ale skutecznie interweniowal bramkarz przyjezdnych. W 39. minucie Bartłomiej Putno uciekł naszej defensywie i podwyższył wynik na 2:0.

Bramkę kontaktową zaraz po zmianie stron mógł strzelić Radosław Gołębiowski, świetna interwencja defensywy KKS-u uchroniła ich od utraty gola. Tuż przed sześćdziesiątą minutą na bramkę przeciwnika strzelali Michał Rutkowski, Mateusz Bartków, Tomasz Kołbon i Tomasz Nawotka, niestety bez skutku.

W 64. minucie dośrodkowanie Kamila Sobczaka na strzał głową zamienił Jakub Wróbel, piłka powędrowała obok słupka. Kilka chwil później niecelnie uderzał Radosław Gołębiowski. Kwadrans przed końcem celny strzał Marcinho wylądował w rękach Marcina Furtaka. W końcówce spotkania strzelali także Karol Smajdor i Arkadiusz Orzeł, ale wynik nie uległ zmianie.

Sandecja Nowy Sącz - KKS 1925 Kalisz 0:2 (0:2)

Bramki: Néstor Gordillo 12', Bartłomiej Putno 39'.

Żółte kartki: Tomasz Kołbon, Radosław Gołębiowski - Adrian Cierpka, Jakub Głaz.

Sandecja: Dariusz Krzysztofek - Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik (68' Arkadiusz Orzeł), Rastislav Václavik, Michał Rutkowski, Kamil Sobczak - Denis Potoma (68' Marcinho), Mateusz Bartków (68' Karol Smajdor), Tomasz Kołbon, Radosław Gołębiowski - Jakub Wróbel.

KKS 1925: Marcin Furtak - Maciej Białczyk, Mateusz Gawlik, Bartosz Gęsior, Kamil Koczy - Jakub Głaz (68' Oskar Kalenik), Mateusz Wysokiński (87' Wiktor Staszak), Adrian Cierpka, Néstor Gordillo (87' Kentarō Arai), Bartłomiej Putno (78' Kacper Janiak) - Filip Szewczyk (78' Hubert Sobol).