Porażka w Siedlcach

"Biało-Czarni" nie zdołali przerwać złej passy meczów bez zwycięstwa i ulegli w Siedlcach tamtejszej Pogoni 0:3.
26 Sie / 00:08

Mecz rozpoczął się od akcji naszego zespołu, dogranie Jakuba Wróbla na piąty metr starał się przechwycić bramkarz miejscowych, ale wypuścił piłkę, która trafiła pod nogi Rastislava Václavika, niestety pomocnk naszego zespołu przegrał pojedynek z Jakubem Burkiem. Gospodarze odpowiedzili strzałem Damiana Szuprytowskiego z powietrza, który powędrował wysoko nad poprzeczką. W 19. minucie Pogoń mogła wyjść na prowadzenie, w polu karnym "Sączersów" zapanowało ogromne zamieszanie, a strzał rywala minął na szczęście lewy słupek bramki.

W kolejnej fazie pierwszej połowy celnie uderzył Kacper Talar, jednak dobrze interweniował bramkarz rywali. W 31. minucie Pogoń mogła wyjść na prowadzenie, nasz zespół uratował w tym przypadku Paweł Sokół. W 37. minucie powinno być 1:0 dla "Biało-Czarnych", ale sytuację sam na sam zmarnował Maciej Mas. Zemściło się to kilka minut później, po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym odnalazł się Przemysław Misiak, wyprowadzając gospodarzy na prowadzenie.

Autor pierwszego gola mógł wpisać się na listę strzelców ponownie zaraz po zmianie stron, w tym przypadku świetnie interweniował Paweł Sokół. Podopieczni Łukasza Surmy ruszyli śmielej do ataków po 60. minucie, na bramkę rywala strzały oddawali Tomasz Nawotka, Mikołaj Kwietniewski, Michał Rutkowski czy Radek Gołębiowski, który trafił w słupek.

Jak mawia powiedzenie, niewykorzystane sytuacje zemściły się w końcówce meczu. W 84. minucie z rzutu karnego wynik na 2:0 podwyższył Cezary Demianiuk, a w doliczonym czasie gry wynik ustalił Krystian Miś.

Pogoń Siedlce - Sandecja Nowy Sącz 3:0

Bramki: Przemysław Misiak 41', Cezary Demianiuk 84' (k), Krystian Miś 90'.

Żółte kartki: Tomasz Lewandowski, Lukas Hrnčiar, Krystian Miś - Patryk Bryła, Jakub Wróbel, Kamil Słaby, Michał Rutkowski.

Pogoń: Jakub Burek - Dawid Burka (60' Ernest Dzięcioł), Tomasz Lewandowski (82' Hubert Derlatka), Robert Majewski - Przemysław Misiak, Lukáš Hrnčiar (82' Bartosz Wicenciak), Jakub Sinior, Krystian Miś, Cezary Bujalski (46' Mateusz Majewski) - Damian Szuprytowski, Cezary Demianiuk (85' Piotr Pyrdoł).

Sandecja: Paweł Sokół - Karol Smajdor (60' Mikołaj Kwietniewski), Piotr Kowalik, Kamil Słaby, Mateusz Geniec (60' Michał Rutkowski) - Patryk Bryła (60' Tomasz Nawotka), Rastislav Václavik, Radosław Gołębiowski, Kacper Talar (78' Michał Stankiewicz) - Maciej Mas, Jakub Wróbel (78' Marcinho).