Remis w drugiej grze kontrolnej

W drugim sparingu podczas letniego okresu przygotowawczego podopieczni Tomasza Kafarskiego zremisowali w Sosnowcu z Zagłębiem 2:2. Bramki dla "Biało-Czarnych" zdobywali Kacper Talar oraz Denis Potoma.
1 Lip / 00:07

Spotkanie lepiej rozpoczęło się dla gospodarzy, po faulu w polu karnym zyskali rzut karny, który w 9. minucie na gola zamienił Marek Fábry. Dobrą okazję do wyrównania w 19. minucie miał Mikołaj Kwietniewski, który z rzutu wolnego uderzył w poprzeczkę. Kilka chwil później po bardzo ładnej, składnej akcji naszego zespołu Kacper Talar uderzył tuż przy słupku, nie dając szans bramkarzowi rywala na skuteczną interwencję.

W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pierwszej połowy precyzyjnym strzałem z okolic szesnastego metra popisał się Denis Potoma, wyprowadzając "Biało-Czarnych" na prowadzenie. Zaraz po zmianie stron bliski szczęścia był Maciej Mas, który popędził z piłką od połowy boiska i w ostatniej chwili został zablokowany. Rywale doprowadzili do wyrównania w 73. minucie, najpierw strzał rywala wylądował na poprzeczce, następnie dobitkę obronił Szymon Tokarz, niestety przy kolejnej dobitce był bez szans, drugiego gola na swoje konto dopisał Marek Fábry.

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 2:2 (1:2)

Bramki:
 Marek Fábry 9' (k.), 73' - Kacper Talar 24', Denis Potoma 45'.

Zagłębie: I połowa: Mateusz Kos - zawodnik testowany, Mateusz Machała, Vedran Dalić, Antonio Pavić - Maksymilian Śliwiński, Sebastian Bonecki, Meik Karwot, zawodnik testowany, Adrian Troć (30' Kamil Bębenek) - Marek Fábry. II połowa: Kacper Siuta - zawodnik testowany, Mateusz Machała, Dominik Jończy, Hubert Matynia - Tymoteusz Klupś, Maksymilian Rozwandowicz, Dean Guezen, zawodnik testowany, Kamil Bębenek (61' zawodnik testowany) - Marek Fábry (76' Antoni Kulawiak).

Sandecja: I połowa: Paweł Sokół - Piotr Kowalik, Mateusz Bartków, Kamil Słaby, Patryk Bryła, Denis Potoma, Rastislav Václavik, Mikołaj Kwietniewski, Kacper Talar, Marcinho, Jakub Wróbel. II połowa: Szymon Tokarz - Mateusz Geniec (70' Karol Smajdor), Dawid Szufryn, Michał Rutkowski, Tomasz Nawotka, Michał Stankiewicz, Mateusz Popiela (70' Kamil Żarnowski), Eryk Galara, Mikołaj Podgórski, Igor Maślanka (70' Arkadiusz Orzeł), Maciej Mas.