Rezerwy w finale

Półfinałowy, barażowy pojedynek o awans do V ligi zakończył się pewnym zwycięstwem rezerw, które ograły Sokoła Maszkienice 5:0.
18 Cze / 00:06

Strzelanie w niedzielnym meczu bardzo szybko rozpoczął Piotr Orlof, bowiem już w 4. minucie podszedł do rzutu wolnego z okolic 20. metra od bramki rywala i celnym strzałem ulokował piłkę w siatce. Chwilę później w polu karnym faulowany został Mikołaj Podgórski, nasz zespół zyskał rzut karny, którego na gola zamienił Piotr Orlof, kompletując dublet już w szóstej minucie. W 18. minucie defensywa "Sączersów" popełniła błąd, Dawid Wójcik przechwycił futbolówkę i zagrał przed bramkę do Dariusza Gejzy, zawodnik Sokoła w dogodnej sytuacji spudłował.

W 17. minucie aktywny Piotr Orlof strzelił na bramkę rywala z rzutu wolnego, futbolówkę z trudem na rzut rożny sparował Mariusz Mucek. Dwie minuty później fatalny błąd popełnił Adam Zawada, kierując piłkę do własnej bramki, jednocześnie podwyższając prowadzenie "Biało-Czarnych". Jeszcze przed przerwą po rzucie rożnym najlepiej w polu karnym odnalazł się Mateusz Jarzębiak, strzelając na 4:0. Na listę strzelców wpisać się mógł także Mikołaj Podgórski, jego próba wylądowała na słupku.

Po zmianie stron tempo spotkania znacznie spadło, podopieczni Marka Zagórskiego prowadząc wysoko kontrolowali przebieg spotkania, co udokumentowali w ostatniej minucie, gdy z pola karnego mocno uderzył Piotr Kowalik, nie dając bramkarzowi rywali szans na skuteczną interwencję. Przyjezdni mogli w doliczonym czasie gry zdobyć trafienie honorowe, ale defensywa naszego zespołu uratowała sytuację.

Sandecja II Nowy Sącz - Sokół Maszkienice 5:0 (4:0)