Rezerwy z wysokim zwycięstwem

Po jednobramkowym prowadzeniu w pierwszej połowie, druga drużyna po zmianie stron znacznie zwiększyła swoją skuteczność, dokładając siedem trafień i tym samym pewnie pokonała Amator Paszyn.
8 Cze / 00:06

W czwartkowym pojedynku rezerwy "Sączersów" rozpoczęły strzelanie już w 4. minucie, gdy uderzenie Radosława Pawłowskiego odbił przed siebie bramkarz gości, a dobitkę skutecznie do siatki skierował Filip Kamiński. Mimo szybkiej bramki w dalszej części pierwszej połowy oba zespoły nie potrafiły znaleźć sposobu na zdobycie kolejnych goli. Po stronie podopiecznych Marka Zagórskiego próbowali m.in. Mateusz Popiela czy Radosław Pawłowski, ale bez skutku. W szeregach Amatora swoje szanse mieli Michał Uroda, który z rzutu wolnego trafił w słupek oraz Karol Cisowski, jego próba z dystansu nieznacznie minęła naszą bramkę.

Grad bramek posypał się jednak po zmianie stron, cztery minuty po wznowieniu gry strzał głową naszego zawodnika odbił przed siebie Adrian Głód i nie miał szans przy dobitce Karola Łatki. W 65. minucie Kacper Talar z bocznej strefy dostrzegł dobrze ustawionego Piotra Kowalika, młodzieżowy reprezentant Polski z najbliższej odległości podwyższył na 3:0. Minutę później asystujący przy poprzedniej bramce Talar wymanewrował w polu karnym kilku rywali i posłał piłkę tuż obok słupka prosto do bramki.

Dwadzieścia minut przed końcowym gwizdkiem Radek Pawłowski podał na jedenasty metr, gdzie mocnym strzałem popisał się Jakub Smoleń, futbolówka po rękach golkipera Amatora przekroczyła linię bramkową. W 78. minucie strzał z narożnika pola karnego Piotra Kowalika sparował Adrian Głód, dobrze ustawiony Piotr Orlof nie miał problemów z podwyższeniem rezultatu z bliskiej odległości. Sześć minut później Piotr Kowalik otrzymał podanie za linię obrony i w sytuacji sam na sam wpisał się na listę strzelców. Ostatnie słowo należało do Kamila Gruszczyńskiego, zawodnik "Sączersów" wykorzystał to, że bramkarz rywali wypuścił piłkę i ustalił wynik spotkania.

Sandecja II Nowy Sącz - Amator Paszyn 8:0 (1:0)