Rezerwy zwyciężają w hicie kolejki

W meczu na szczycie 20. kolejki Klasy Okręgowej druga drużyna pokonała sąsiada z tabeli Gród Podegrodzie 2:1, utrzymując tym samym trzecią lokatę w tabeli.
23 Kwi / 00:04

W pierwszej odsłonie przewaga na boisku należała zawodników z Podegrodzia, którzy przypieczętowali to bramką z 25. minuty. Zawodnik rywala przeprowadził indywidualny rajd prawą stroną, zagrał przed pole karne do Marcina Platy, który zgubił krycie i pewnym uderzeniem ulokował piłkę w siatce. Pięć minut później rywale mogli podwyższyć, ale defensywa naszego zespołu skutecznie zatrzymała w ostatniej chwili futbolówkę na linii bramkowej.

W międzyczasie groźny strzał oddał Michał Surzyn, który z problemami obronił Bartłomiej Drożdż. Podopieczni Marka Zagórskiego po zmianie stron ruszyli do odrabiania strat i zyskali dwa rzuty karne, które w minutach 68. oraz 81. na bramki zamienił Jakub Jaworski, ustalając tym samym wynik spotkania.

Sandecja II Nowy Sącz - Gród Podegrodzie 2:1 (0:1)

Bramki: Jakub Jaworski 68' (k), 81' (k) - Marcin Plata 25'.

Żółte kartki: Kamil Żołnowski, Marek Zagórski (dwie, na ławce)Marcin Plata, Marek Knurowski, Kamil Zygmunt, Mario Waleczko, Bogdan Zgrzeblak.

Sandecja II: Szymon Tokarz - Jakub Leśniak, Kamil Żołnowski (46' Michał Bolsęga), Kacper Zygmunt, Kacper Laskosz (55' Kamil Łatka), Karol Łatka, Michał Surzyn, Krzysztof Piskor, (46' Michał Badura) Jakub Jaworski, Jakub Smoleń (46' Edgar Pieńkus), Mateusz Stróżak.

Gród:  Bartłomiej Drożdż - Kamil Zygmunt, Krystian Salamon, Konrad Ciągło, Marcin Plata, Radosław Ogrodzki, Łukasz Szabla, Marek Knurowski (66' Mario Waleczko), Bogdan Zgrzeblak, Przemysław Kumor, Sławomir Zgrzeblak.

Sędziował: Kacper Dyrek (Nowy Sącz).