Rezerwy z wyjazdowym skalpem

Druga drużyna wygrała w Korzennej z sąsiadującym w tabeli ULKS-em 2:0 po bramkach Kuby Smolenia oraz Kuby Jaworskiego.
2 Kwi / 00:04

Padający deszcz, wiejący wiatr oraz stan murawy utrudniały obu ekipom konstruowanie składnych akcji już od pierwszych minut, choć w 10. minucie zrobiło się bardzo groźnie pod bramką Szymona Tokarza, kiedy Michał Wastag uderzył bardzo mocno i kapitalna interwencja naszego golkipera uratowała podopiecznych Marka Zagórskiego od utraty gola. To podrażniło młody zespół "Sączersów", młody - bowiem w wyjściowej jedenastce znalazło się aż dziewięciu młodzieżowców, w 13. minucie Jakub Smoleń będąc na 20. metrze od bramki Arkadiusza Kulpy uderzył pięknie po długim słupku w samo okienko, dając prowadzenie naszej drużynie.

Pięć minut później Kamil Łatka poprowadził piłkę od połowy boiska przed pole karne rywala, skąd zdecydował się na strzał, niestety futbolówka powędrowała tuż nad poprzeczką. W 28. minucie na strzał ze stojącej piłki trzydzieści metrów od naszej bramki zdecydował się Michał Wastag, piłka po koźle zmierzała w obręb bramki, jednak czujnie i dobrze interweniował Szymon Tokarz. Jeszcze przed gwizdkiem kończącym pierwszą połowę dogodną sytuację wypracował sobie Radosław Pawłowski, wygrywając walkę o piłkę, ale zmarnował okazję, posyłając futbolówkę nad poprzeczką.

Po zmianie stron gospodarze dążyli do zdobycia wyrównującej bramki i coraz częściej gościli pod polem karnym "Biało-Czarnych". Aktywny w szeregach ULKS-u Korzenna Michał Wastag po raz kolejny spróbował swoich sił z rzutu wolnego, ale przegrał pojedynek z naszym golkiperem. Najbliżej zdobycia gola ekipa gospodarzy była w 56. minucie, Gabryel Tarasek odnalazł się najlepiej w zamieszaniu podbramkowym i obił słupek bramki "Sączersów". Ofensywne zapędy ULKS-u zemściły się na nich w 88. minucie, gdy nasz zespół przeprowadził kontratak. Radosław Pawłowski stanął oko w oko z Arkadiuszem Kulpą, który faulował naszego zawodnika w obrębie "szesnastki", w efekcie otrzymaliśmy rzut karny, który ze spokojem na gola zamienił Jakub Jaworski, ustalając tym samym wynik meczu.

ULKS Korzenna - Sandecja II Nowy Sącz 0:2 (0:1)

Bramka: Jakub Smoleń 13', Jakub Jaworski 88' (k.).

Żółte kartki: Krzysztof WokaczKarol Łatka, Michał Badura, Kacper Zygmunt.

ULKS Korzenna: Arkadiusz Kulpa - Tomasz Kuzera, Krystian Sarota (65' Jan Stanisław Kantor), Marcin Kantor (78' Sebastian Żarowski), Kamil Kaczmarek, Michał Wastag, Patryk Stawiarski, Gabryel Tarasek, Mariusz Dudek, Krzysztof Wokacz, Adrian Szeliga.

Sandecja II: Szymon Tokarz - Jakub Leśniak, Kacper Zygmunt, Kacper Laskosz, Kamil Łatka, Karol Łatka (46' Konrad Koszyk), Jakub Jaworski, Jakub Smoleń (90' Jakub Łomnicki), Robert Kacica (72' Szymon Gruszczyński), Radosław Pawłowski, Michał Badura (46' Krzysztof Piskor).

Sędziował: Jakub Firlit (Gorlice).