Podział punktów w zimowej aurze

W debiucie na ławce trenerskiej Tomasza Kafarskiego nasz zespół zremisował w Niepołomicach z GKS-em Katowice 1:1. Bramkę na wagę punktu zdobył w drugiej połowie Jakub Wróbel.
11 Mar / 00:03

Pierwsza groźna akcja miała miejsce po stronie rywali, rzut wolny z okolic dwudziestego metra zaoowocował dośrodkowaniem i finalnie strzałem zawodnika GKS-u, który świetnie wybronił bramkarz "Sączersów". Bardzo blisko zdobycia gola podopieczni Tomasza Kafarskiego byli w 23. minucie, Damian Chmiel zagrał do Denisa Potomy, którego próba odbiła się od górnej części poprzeczki i wyszła za bramkę.

W odpowiedzi Marko Roginić uderzył głową obok słupka "Biało-Czarnych". Niestety w 33. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego tuż przed bramką powstało ogromne zamieszanie i ostatecznie samobójcze trafienie zostało zapisane na konto Ivana Nekicia. W końcówce pierwszej połowy posiadający przewagę piłkarze gości udokumentowali ją co prawda niecelnymi, ale uderzeniami Rafała Figla i Mateusza Marca.

Po zmianie stron podopieczni Tomasza Kafarskiego ruszyli do ataków, z pola karnego strzały oddawali Dariusz Pawłowski i Jakub Wróbel, jednak zostali skutecznie zablokowani. Wspomniany Pawłowski spróbował także w 53. minucie, trudny strzał z problemami sparował Dawid Kudła. Dwie minuty później dłuższa przerwa w grze, po analizie VAR sędzia zdecydował się wskazać "na wapno" po zagraniu ręką w naszym polu karnym.

Karl-Romet Nõmm po raz trzeci w przeciągu dwóch spotkań okazał się lepszy od wykonawcy "jedenastki", broniąc uderzenie rywala. W 68. minucie dośrodkowanie Damiana Chmiela z prawej strony świetnie wykorzystał Jakub Wróbel, strzałem głową doprowadzając do wyrównania. W bardzo ciężkich warunkach atmosferycznych obie strony chciały przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść, ale do końcowego gwizdka wynik nie uległ zmianie.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Katowice 1:1 (0:1)

Bramki: Jakub Wróbel 68' - Ivan Nekić 33' (s).

Żółte kartki: Kamil Słaby - Dawid Brzozowski, Adrian Błąd, Rafał Figiel, Michał Kołodziejski, Marcin Wasielewski.

Sandecja: Karl-Romet Nõmm - Dariusz Pawłowski (84' Tomasz Nawotka), Ivan Nekić, Tomasz Boczek, Kamil Słaby - Krzysztof Toporkiewicz (63' Krystian Palacz), Michał Walski, Elhadji Maissa Fall, Denis Potoma (63' Robert Kirss), Damian Chmiel (84' Bartłomiej Kasprzak) - Jakub Wróbel (90' Maciej Mas).

GKS Katowice:  Dawid Kudła - Dawid Brzozowski (81' Daniel Dudziński), Bartosz Jaroszek, Arkadiusz Jędrych, Michał Kołodziejski, Marcin Wasielewski - Adrian Błąd (81' Grzegorz Rogala), Rafał Figiel, Mateusz Marzec (61' Oskar Repka) - Marko Roginić (74' Sebastian Bergier), Jakub Arak (74' Dominik Kościelniak).

Sędziował: Mateusz Złotnicki (Lublin).