Punkty wędrują na konto Odry

W meczu zamykającym 22. kolejkę Fortuna 1 Ligi pełną pulę zgarnęli goście z Opola, którzy wygrali 2:0 po bramkach Rafała Niziołka oraz Wojciecha Kamińskiego.
6 Mar / 00:03

Pierwsze minuty należały do podopiecznych Stanislava Vargi, najpierw w dogodnej sytuacji przestrzelił Jakub Iskra, a chwilę później Artur Haluch wybronił próbę Damiana Chmiela. W 11. minucie przed szansą z rzutu wolnego stanął Borja Galán, dobrze w tym przypadku interweniował Karl-Romet Nõmm. W odpowiedzi zagrożenie pod bramką Odry stworzył Bartłomiej Kasprzak, niestety futbolówka nie znalazła drogi do siatki.

Po upływie pierwszych piętnastu minut przyjezdni zyskali rzut karny, z jedenastu metrów pokonać naszego bramkarza chciał Borja Galán, ale górą był Karl-Romet Nõmm, sędzia dostrzegł, że golkiper "Sączersów" zbyt szybko opuścił linię bramkową i nakazał powtórkę, którą również wygrał estoński bramkarz. Za drugim razem ponownie doszło do złamania przepisów, powtórki i także zmiany wykonawcy, Rafał Niziołek okazał się skutecznym strzelcem, wyprowadzając Odrę na prowadzenie.

Zaraz po zmianie stron kapitalnym uderzeniem z dystansu popisał się były zawodnik naszego Klubu, Wojciech Kamiński - podwyższając wynik. Po naszej stronie próbowali dwukrotnie Jakub Wróbel, Tomasz Nawotka czy Dariusz Pawłowski, jednak bez efektu i ostatecznie to Odra cieszyła się ze zdobycia kompletu punktów.

Sandecja Nowy Sącz - Odra Opole 0:2 (0:1)

Bramki: Rafał Niziołek 21' (k), Wojciech Kamiński 48'.

Żółte kartki: Karl-Romet Nõmm, Tomasz Boczek, Elhadji Fall, Robert Kirss - Artur Haluch.

Sandecja: Karl-Romet Nõmm - Jakub Iskra (58' Krystian Palacz), Ivan Nekić, Tomasz Boczek, Kamil Słaby (58' Dariusz Pawłowski) - Damian Chmiel, Elhadji Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak (46' Robert Kirss), Denis Potoma (73' Michał Walski), Tomasz Nawotka (73' Maciej Mas) - Jakub Wróbel.

Odra:  Artur Haluch - Mateusz Spychała, Mateusz Kamiński, Piotr Żemło, Artur Pikk - Konrad Nowak, Rafał Niziołek, Wojciech Kamiński, Dawid Czapliński, Borja Galán - Bartosz Guzdek.

Sędziował: Łukasz Karski (Słupsk).