Remis w sparingu kończącym rok

Nasz zespół w Sosnowcu na Stadionie Ludowym zremisował z tamtejszym Zagłębiem 1:1. Bramkę dla "Biało-Czarnych" zdobył Maciej Mas.
25 Lis / 00:11

Początkowe minuty spotkania to ataki miejscowych, zamieszanie w naszych szeregach próbowali stworzyć Filip Borowski czy Dawid Gojny, jednak byli skutecznie blokowani przez defensywę "Sączersów". W 15. minucie nasz zespół wyszedł na prowadzenie, Maciej Mas wykorzystał dogranie z lewej strony boiska i z bliskiej odległości wpakował piłkę do siatki. Po bramce swoją okazję po naszej stronie miał Jakub Wróbel, niestety uderzył ponad bramką. Spore zagrożenie w Zagłębiu stwarzał Marek Fabry, który trzykrotnie próbował uderzać na bramkę, jednak bez skutku.

Po zmianie stron w 65. minucie Wojciech Szumilas wykorzystał zagranie od Maksyma Niemca doprowadzając do wyrównania. Pięć minut później przed dobrą szansą z rzutu wolnego stanął Łukasz Kosakiewicz, tutaj bardzo dobrze spisał się były bramkarz Sandecji, Michał Gliwa. W ostatnim meczu naszego zespołu w 2022 roku nie padło już więcej bramek i oba zespoły zeszły do szatni po remisie 1:1.

Zagłębie Sosnowiec - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (0:1)

Bramki: Wojciech Szumilas 65' - Maciej Mas 15'.

Żółta kartka: Antoni Kulawiak.

Zagłębie: (I połowa): Mateusz Kos - Filip Borowski, Dominik Jończy, Vedran Dalić, Ołeksij Bykow, Dawid Gojny - Mateusz Machała, Michał Barć, Szymon Pawłowski, zawodnik testowany - Marek Fábry. (II połowa) Michał Gliwa - Mateusz Ziółkowski (86' Filip Borowski), Dominik Jończy (60' Aleksander Piątek), Ołeksij Bykow, Mateusz Machała (86' Michał Barć), Maksym Niemiec - Bartosz Chęciński, Wojciech Szumilas, zawodnik testowany (60'. zawodnik testowany) - Tymoteusz Klupś, Antoni Kulawiak.

Sandecja: Matúš Putnocký - Łukasz Kosakiewicz, Ivan Nekić, Michal Piter-Bučko (46' Tomasz Boczek), Kamil Słaby - Jakub Iskra (57' Michał Surzyn), Elhadji Maissa Fall, Bartłomiej Kasprzak (81' Piotr Kowalik), Michał Walski (46' Patryk Kapica) - Jakub Wróbel (57' Mariusz Gabrych), Maciej Mas (46' Krzysztof Toporkiewicz).