Pewna wygrana rezerw

Druga drużyna w meczu 11. kolejki klasy okręgowej w starciu derbowym pokonała Biegoniczankę Nowy Sącz 5:2 i awansowała na piątą lokatę w tabeli.
8 Paź / 00:10

Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla drugiej drużyny, już w czwartej minucie indywidualną akcję przeprowadził Krzysztof Toporkiewicz, ostatecznie po jego strzale i zamieszaniu podbramkowym futbolówka wylądowała w siatce. W 12. minucie rywale doprowadzili do wyrównania, dośrodkowanie Dawida Węglowskiego strzałem głową na bramkę zamienił Jakub Baran. Na odpowiedź "Sączersów" czekaliśmy do 22. minuty, Krzysztof Toporkiewicz przeprowadził indywidualny rajd, zbiegając do środka uderzył od poprzeczki do siatki, wyprowadzając ponownie drużynę na prowadzenie. Trzecią bramkę dołożył Michał Surzyn, uderzając z narożnika pola karnego w samo okienko. Aktywny w tym spotkaniu Krzysztof Toporkiewicz próbował później dwukrotnie, najpierw znacznie się pomylił, następnie z rzutu wolnego posłał futbolówkę tuż nad poprzeczką. Wspomniany zawodnik w 41. minucie zagrał świetnie na wolne pole do Krzysztofa Piskora, który "lobem" pokonał Stanisława Kowalczyka. Tuż przed zejściem do szatni bardzo ładny strzał Patryka Kapicy przy dalszym słupku znalazł drogę do siatki.

Po zmianie stron rezerwy kontynuowały akcje ofensywne, jednak brakowało tym razem wykończenia. Krzysztof Toporkieiwcz w 52. minucie został zablokowany, chwilę później Michał Surzyn nie trafił w światło bramki, świetną szansę miał także Patryk Kapica, niestety przegrał pojedynek z bramkarzem. W 62. minucie po faulu w polu karnym rywale zyskali rzut karny, który na gola zamienił Dawid Węglowski. W dalszej fazie meczu dogodne sytuacje mieli Krzysztof Toporkiewicz czy Kacper Wokacz, który był najbliżej wpisania się na listę strzelców. Po stronie rywali warto odnotować próbę Piotra Gargasa, jednak z nią bez problemu poradził sobie bramkarz Sandecji. Tuż przed końcowym gwizdkiem w poprzeczkę uderzył Patryk Kapica i po kilku chwilach sędzia zakończył mecz.

Biegoniczanka Nowy Sącz - Sandecja II Nowy Sącz 2:5 (1:5)

Bramki: Jakub Baran 12', Dawid Węglowski 62' (k) - Krzysztof Toporkiewicz 4' 22', Michał Surzyn 33', Krzysztof Piskor 41', Patryk Kapica 45'.

Biegoniczanka: Stanisław Kowalczyk - Janusz Dziaduła, Paweł Bieryt, Jakub Baran, Krzysztof Zieliński (64' Piotr Gargas), Rafał Baran (82' Karol Michaik), Jakub Stróżyk, Dawid Węglowski, Czesław Gruca (82' Sławomir Fuk), Olaf Marczyk (46' Patryk Rzepka), Oskar Porębski.

Sandecja II: Jakub Urlik - Kamil Żołnowski, Bartosz Zaczek (84' Jakub Łomnicki), Marcin Maślanka, Arkadiusz Nowak (84' Michał Badura), Wojciech Karpiel (46' Konrad Koszyk), Patryk Kupczak (63' Kamil Aleksander), Patryk Kapica, Michał Surzyn, Krzysztof Piskor (63' Kacper Wokacz), Krzysztof Toporkiewicz.

Żółte kartki: Krzysztof Toporkiewicz, Patryk Kapica.