Drugie zwycięstwo rezerw

Druga drużyna "Biało-Czarnych" w drugiej kolejce Klasy Okręgowej pokonała beniaminka ULKS Korzenną 4:1.
15 Sie / 00:08

Pierwszy strzał w meczu obejrzeliśmy w 5. minucie, gdy szczęścia spróbował Mikołaj Podgórski, zrobił to jednak niecelnie. Cztery minuty później po dośrodkowaniu głową uderzał Piotr Orlof, mocno, niestety obok słupka. W 15. minucie "Sączersi" przeprowadzili bardzo ładną, składną akcję, po wymianie podań futbolówka trafiła do Michała Palacza, który płaskim uderzeniem obok słupka otworzył wynik spotkania. Podopieczni Marka Zagórskiego poszli za ciosem i dwie minuty później niecelnie uderzał Mateusz Popiela. W 19. minucie na uderzenie z dystansu zdecydował się Kamil Żarnowski, futbolówka zatrzymała się na poprzeczce.

W 25. minucie z narożnika pola karnego bardzo mocno strzelał Arkadiusz Orzeł, myląc się nieznacznie. Cztery minuty później Kacper Talar wykorzystał niezdecydowanie rywala, odebrał piłkę obrońcy ULKS-u i pewnym strzałem podwyższył na 2:0. Pięć minut później po ziemi zaskoczyć Arkadiusza Kulpę chciał Michał Palacz, ale golkiper przyjezdnych poradził sobie bez problemów. Rywale pierwszy strzał oddali w 35. minucie, gdy z dystansu niecelnie strzelił Patryk Stawiarski. W 39. minucie kapitalne podanie wzdłuż bramki posłał Mateusz Jarzębiak i czekającemu na dłuższym słupku Piotrowi Orlofowi nie pozostało nic innego, jak wpadkować piłkę do siatki. Ten sam zawodnik dwie minuty później nie dał szans bramkarzowi Korzennej na skuteczną interwencję po pięknym uderzeniu zza pola karnego.

Po zmianie stron tempo meczu nieco spadło, w 51. minucie Mateusz Jarzębiak posłał piłkę nad poprzeczką. Pięć minut później druga drużyna zyskała rzut karny, niestety Arkadiusz Kulpa wygrał pojedynek z Mateuszem Popielą. Po upływie godziny gry potężnie z pola karnego uderzył Arkadiusz Orzeł, dobrze w tym przypadku spisał się bramkarz przyjezdnych. W 66. minucie Konrad Kuzera zszedł z lewej strony do środka boiska i bardzo ładnym strzałem po długim rogu pokonał Miłosza Tysiaka. W 69. minucie Arkadiusz Orzeł świetnie obrócił się w polu karnym, oddał strzał, który fantastycznie na rzut rożny sparował Arkadiusz Kulpa. Minutę później ponownie górą w starciu z Orłem był bramkarz ULKS-u.

W 73. minucie z rzutu wolnego uderzał zza pola karnego Filip Kamiński, piłka odbiła się od poprzeczki, a najszybciej dopadł do niej Arkadiusz Orzeł dobijając futbolówkę do siatki, sędzia liniowy wskazał jednak pozycję spaloną napastnika "Sączersów". W 79. minucie Konrad Kuzera chciał zaskoczyć Miłosza Tysiaka, bramkarz naszego zespołu bez problemu poradził sobie z tym strzałem. W 83. minucie z rzutu wolnego uderzał Arkadiusz Orzeł, wysoko nad poprzeczką. Ostatecznie rezerwy naszego Klubu odniosły drugie zwycięstwo w sezonie.

Sandecja II Nowy Sącz - ULKS Korzenna 4:1 (4:0)

Bramki: Michał Palacz 15', Kacper Talar 29', Piotr Orlof 39', 41' - Konrad Kuzera 66'.

Żółta kartka: Gabryel Tarasek.

Sandecja II: Miłosz Tysiak - Michał Bolsęga, Mateusz Jarzębiak (62' Filip Kamiński), Piotr Orlof, Arkadiusz Orzeł, Michał Palacz, Mikołaj Podgórski (62' Patryk Kupczak), Kacper Talar (84' Albert Popiela), Arkadiusz Ziemnik, Kamil Żarnowski (84' Kamil Aleksander), Mateusz Popiela.

ULKS Korzenna: Arkadiusz Kulpa - Jan Stanisław Kantor, Tomasz Kuzera, Mateusz Hojnor, Marcin Kantor, Konrad Kuzera, Patryk Stawiarski, Gabryel Tarasek (65' Bartłomiej Marmol), Daniel Szeliga (12' Jakub Kantor (77' Sebastian Grygiel)), Konrad Krasiński, Adrian Szeliga.