Zwycięstwo z Wieczystą

Ostatni sparing przed wyjazdem na obóz przygotowawczy do Sanoka zakończył się wygraną naszego zespołu 3:1. Bramki dla "Biało-Czarnych" zdobywali Damir Šovšić, Svetoslav Dikov oraz Damian Chmiel.
2 Lut / 00:02

Godzinę przed środowym południem na stadionie Prądniczanki Kraków rozpoczął się trzeci sparing naszego zespołu. Rywalem był lider IV-ligowych rozgrywek, Wieczysta Kraków. Spotkanie dobrze rozpoczęło się dla podopiecznych Dariusza Dudka, bowiem już w 7. minucie rzut karny na bramkę zamienił Damir Šovšić. Rywale chcieli odpowiedzieć w 25. minucie, jednak uderzenie ze stałego fragmentu gry minęło bramkę Szymona Tokarza.

Dziesięć minut później bliski szczęścia był Tomasz Boczek, obrońca "Sączersów" uderzył głową po dośrodkowaniu Damiana Chmiela, niestety chybił celu. W 37. minucie nasz zespół przeprowadził kontrę, po której Łukasz Zjawiński dograł do Svetoslava Dikova, bułgarski napastnik w sytuacji sam na sam nie pomylił się i podwyższył prowadzenie. Jeszcze tuż przed przerwą przeprowadziliśmy szybką akcję prawą stroną, Rafał Kobryń celnie dośrodkował, a Damian Chmiel nie dał szans bramkarzowi rywali.

Po zmianie stron na kolejne trafienie czekaliśmy do 65. minuty, wtedy Dawid Linca przymierzył z dystansu, nie dając szans Miłoszowi Tysiakowi na skuteczną interwencję. Sześć minut później golkiper Sandecji wykazał się sporym sprytem, broniąc uderzenie głową rywala. W odpowiedzi bramkarz Wieczystej w równie świetnym stylu sparował strzał Łukasza Kosakiewicza.

W 78. minucie ładna, kombinacyjna akcja naszego zespołu w polu karnym zakończyła się na bramkarzu, a chwilę później zaskoczyć przeciwnika chciał Robert Janicki, jednak czujnie między słupkami zachował się golkiper Wieczystej. Do końcowego gwizdka sędziego wynik nie uległ już zmianie.

Sandecja Nowy Sącz - Wieczysta Kraków 3-1 (3-0)

Bramki: Damir Šovšić 7' (k), Svetoslav Dikov 37, Damian Chmiel 43' - Dawid Linca 65'.

Sandecja: skład wyjściowy: Szymon Tokarz - Sebastian Rudol, Kornel Osyra, Tomasz Boczek, Rafał Kobryń, Damir Šovšić, Damian Chmiel, Bartłomiej Kasprzak, Elhadji Maissa Fall, Łukasz Zjawiński, Svetoslav Dikov. Ponadto: Dawid Pietrzkiewicz, Miłosz Tysiak, Dawid Szufryn, Kamil Słaby, Łukasz Kosakiewicz, Jakub Zych, Błażej Szczepanek, Igor Maślanka, Robert Janicki, Mateusz Zachara, zawodnik testowany, zawodnik testowany.

Wieczysta Kraków: (I połowa): Bartosz Plewka - Łukasz Burliga, Patryk Kołodziej, Bartłomiej Porębski, Wilde-Donald Guerrier - Michał Supel, Mateusz Gamrot, Radosław Majewski, Emmanuel Kumah - Patrik Mišák, Maciej Jankowski. (II połowa): Michał Miśkiewicz - Adrian Frańczak, Seweryn Michalski, Dawid Jampich, Hubert Urbański - Maksymilian Hebel, Jakub Bąk, Łukasz Pietras, Radosław Nowicki, Dawid Linca - Krzysztof Szewczyk.