Trzy "oczka" zostają w Nowym Sączu

W meczu 11. kolejki Betclic 3. Ligi nasz zespół pokonał w Nowym Sączu rezerwy Korony Kielce 3:1.
5 Paź / 16:10

Początek sobotniego spotkania należał do przyjezdnych, którzy najpierw zagrozili dwukrotnie z rzutów rożnych, a w 9. minucie Jakub Konstantyn zdołał trafić do siatki "Sączersów". Po straconym golu do głosu dochodzili podopieczni Łukasza Mierzejewskiego, najpierw w 21. minucie z trudem strzał Wiktora Kłosa sparował Jakub Jamróz, następnie zmierzającą w okienko piłkę po dośrodkowaniu Patryka Bryły ponownie skutecznie odbił golkiper gości, aż w 34. minucie mocne wstrzelenie piłki przed bramkę rywala na wślizgu do własnej siatki skierował Jan Klimek, który był bardzo dobrze naciskany przez Wiktora Kłosa. Kilka chwil później swoją szansę miał także Daniel Pietraszkiewicz, niestety futbolówka wylądowała tylko na bocznej siatce. Na listę strzelców mógł wpisać się także Rafał Wolsztyński, przy jego strzale z okolic szesnastego metra bramkarz Korony II poślizgnął się, choć ostatecznie zdołał chwycić piłkę.

Po zmianie stron napór "Biało-Czarnych" trwał. Dwukrotnie uderzał Daniel Pietraszkiewicz, bez skutku, a pięć minut po rozpoczęciu drugiej odsłony Rafał Wolsztyński znalazł się w sytuacji sam na sam, której nie zamierzał zmarnować, dając nam prowadzenie. W 54. minucie Jakub Jamróz odbił przed siebie uderzenie Daniela Pietraszkiewicza, do piłki dopadł Rafał Wolsztyński, który dośrodkował w kierunku Kacpra Talara, niestety w ostatniej chwili obrońca gości "ściągnął" naszemu młodzieżowcowi piłkę z głowy. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem do siatki ponownie trafił Rafał Wolsztyński, sędzia dopatrzył się jednak pozycji spalonej naszego zawodnika i gola nie uznał. Wynik spotkania, jak się później okazało ustalił w 81. minucie Patryk Bryła. Pomocnik "Sączersów" stojąc plecami do bramki uderzył głową, posyłając futbolókę nad bezradnym bramkarzem zespołu z Kielc wprost do celu.

Sandecja Nowy Sącz - Korona II Kielce 3:1 (1:1)

Bramki: Jan Klimek 34' (sam.), Rafał Wolsztyński 50', Patryk Bryła 81' - Jakub Konstantyn 9'.

Żółte kartki: Przemysław Skałecki, Tomasz Kołbon - Radosław Turek, Igor Kośmicki, Konrad Ciszek, Kacper Czepielik, Janusz Nojszewski, Jan Klimek.