Punkty zostają w Nowym Targu

W meczu 10. kolejki Betclic 3. Ligi nasz zespół mierzył się na wyjeździe z Podhalem Nowy Targ, które wygrało 2:1. Bramkę dla naszego zespołu zdobył Tomasz Kołbon.
29 Wrz / 16:09

Pierwsze minuty niedzielnego spotkania upłynęły pod znakiem naporów Podhala, jednak nasz zespół mądrze odpierał ataki rywala. W 18. minucie Rafał Wolsztyński spróbował uderzenia z rzutu wolnego, jednak piłka odbiła się od ustawionego muru. Kilka chwil później dośrodkowanie z lewej strony boiska wykorzystał Tomasz Kołbon, doskonale zamykając akcję na dalszym słupku, trafiając do siatki zespołu z Nowego Targu. Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego szli za ciosem, w 25. minucie po rzucie rożnym zakotłowało się w polu karnym gospodarzy, a wszystko sfinalizował niecelnym uderzeniem Wiktor Kłos. Podhale mogło odpowiedzieć po pół godziny gry, na szczęście Bartłomiej Purcha nie trafił w światło bramki. Świetną okazję do podwyższenia mieliśmy w 36. minucie, Rafał Wolsztyński znalazł się w sytuacji sam na sam, górą był bramkarz, a dobitka Petera Kolesara powędrowała nad poprzeczką.

Siedem minut po zmianie stron Bartłomiej Purcha zdecydował się na uderzenie z powietrza, w bardzo ładny sposób wykorzystał dośrodkowanie kolegi, doprowadzając do wyrównania. W 65. minucie szczęścia próbował Peter Kolesar, bez skutku. Sześćdziesiąt sekund później bliski wpisania się na listę strzelców był Jakub Wilczyński, który uderzał tuż pod poprzeczkę, świetną interwencją w tym przypadku popisał się golkiper miejscowych. W 74. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, górne podanie w polu karnym na dalszym słupku wykończył Piotr Giel. Bramka napędziła Podhale, bowiem chwilę później Bartłomiej Purcha obił poprzeczkę. W doliczonym czasie gry nasza drużyna trafiła co prawda do siatki, jednak wcześniej rywala faulował Patryk Peciak i gol nie został uznany, ostatecznie komplet punktów został w Nowym Targu.

Podhale Nowy Targ - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (0:1)

Bramki: Bartłomiej Purcha 52', Piotr Giel 74' - Tomasz Kołbon 20'.

Żółte kartki: Rastislav Vaclacik, Mateusz Niedziałowski, Bartosz Kurzeja - Michał Rutkowski, Patryk Peciak (dwie), Karol Smajdor.

Czerwona kartka: Patryk Peciak 90+2' (w konsekwencji dwóch żółtych).

Podhale: Maciej Stryczula - Krzysztof Salak, Roman Miroshnyk, Łukasz Seweryn, Rastislav Vaclacik, Bartłomiej Purcha, Moustafa Hamed, Jakub Rubiś, Marcin Michota, Arkadiusz Nowak, Piotr Giel.

Sandecja: Martin Polaček - Kamil Słaby, Piotr Kowalik, Michał Rutkowski, Tomasz Nawotka (62' Karol Smajdor), Peter Kolesar (68' Kacper Talar), Tomasz Kołbon, Eryk Pieczarka (79' Patryk Peciak), Wiktor Kłos (62' Daniel Pietraszkiewicz), Jakub Wilczyński, Rafał Wolsztyński (62' Jakub Sangowski).