Kolejne ważne zwycięstwo

W sobotnim starciu 8. kolejki Betclic 3. Ligi nasz zespół pokonał w Nowym Sączu KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył z rzutu karnego Rafał Wolsztyński.
14 Wrz / 14:09

W sobotnim spotkaniu pierwsza groźna akcja miała miejsce pod polem karnym KSZO, Wiktor Kłos zagrywał z rzutu rożnego, próbując zaskoczyć Michała Kota, golkiper przyjezdnych z trudem sparował piłkę na poprzeczkę i podopieczni Łukasza Mierzejewskiego zyskali kolejny "korner", po którym mocno uderzał Przemysław Skałecki, niestety niecelnie. W 10. minucie kapitalną szansę miał Rafał Wolsztyński, napastnik naszego zespołu wymanewrował obrońców przeciwnika, stając oko w oko z Michałem Kotem, w tej sytuacji bramkarz gości popisał się kapitalną interwencją, ratując swój zespół od utraty gola.

W 16. minucie dużo miejsca miał Maciej Kołoczek, który zdecydował się na uderzenie z dystansu, na szczęście posłał futbolówkę nad poprzeczką. Dalsza faza gry nie przyniosła poważniejszych zagrożeń pod bramką Sandecji, jak i KSZO, do 28. minuty, wówczas na strzał z bocznej strefy boiska zdecydował się Tomasz Nawotka, zbyt lekko, aby zaskoczyć Michała Kota. W następnej akcji Przemysław Skałecki dośrodkował przed bramkę, gdzie główkował Kacper Talar, pojedynek wygrał jednak golkiper gości.

Nieco ponad dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy zaskoczyć Martina Polačka z dystansu chciał Mateusz Nowak, nie zmuszając bramkarza "Biało-Czarnych" do wysiłku, który kilka chwil później musiał wykazać się jednak umiejętnościami najwyższej klasy, broniąc próbę Bartosza Zimnickiego z kilku metrów. W 40. minucie Igor Dziedzic przeprowadził piękną akcję, którą zakończył celnym strzałem, ponownie Martin Polaček stanął na wysokości zadania, świetnie interweniując.

Po zmianie stron dobrą szansę w 47. minucie miał Dariusz Brągiel, piłka po jego strzale wylądowała na górnej siatce naszej bramki. W 56. minucie Kacper Talar dograł w pole karne do Rafała Wolsztyńskiego, zawodnik "Sączarsów" zwodem minął rywala i miał czystą okazję, niestety posłał piłkę nad poprzeczką. KSZO mogło odpowiedzieć bramką, Igor Dziedzic znalazł się w sytuacji sam na sam, ale ofiarnie i zarazem skutecznie interweniował Martin Polaček.

W 73. minucie nasz zespół miał stuprocentową sytuację, Daniel Pietraszkiewicz przedarł się lewą stroną, z linii końcowej dograł na piąty metr do Tomasza Nawotki, który w świetnej sytuacji chybił celu. Po upływie pięciu minut Wiktor Kłos ograł obrońcę KSZO, po czym wpadł w pole karne, gdzie spóźniony Michał Kot powalił go na murawę. Arbiter wskazał na jedenasty metr, a do piłki ustawionej "na wapnie" podszedł Rafał Wolsztyński, dając prowadzenie "Biało-Czarnym". Do ostatnich sekund pozytywny rezultat utrzymał się i nasz zespól sięgnął po kolejny komplet punktów.

Sandecja Nowy Sącz - KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 1:0 (0:0)

Bramka: Rafał Wolsztyński 80' (k.).

Żółte kartki: Igor Dziedzic, Patryk Orlik.