Bardzo ważne zwycięstwo w Tarnobrzegu

W sobotnie popołudnie w ramach 7. kolejki Betclic 3. Ligi nasz zespół sięgnął po komplet punktów na wyjeździe, pokonując Siarkę Tarnobrzeg 1:0. Bramkę na wagę trzech "oczek" zdobył Tomasz Nawotka.
7 Wrz / 15:09

Początek meczu w Tarnobrzegu nie przyniósł zagrożenia zarówno pod bramką naszego zespołu, jak i Siarki. Dopiero w 13. minucie dośrodkowanie Emmanuela Francois powędrowało w pole karne, gdzie żaden z jego kolegów nie sięgnął futbolówki. W następnej fazie zawodnicy gospodarzy osiągnęli przewagę, na bramkę "Sączersów" strzelali Szymon Feret czy Konrad Misztal. Niebezpiecznie zrobiło się w 26. minucie, Dawid Lisowski celował z rzutu wolnego tuż pod poprzeczkę, ale świetnie zachował się między słupkami Martin Polaček. Bramkarz naszej drużyny chwilę później ponownie wykazał się wysokimi umiejętnościami, uprzedzając w ostatnim momencie Szymona Fereta.

Drugą połowę rozpoczęliśmy bardzo dobrze, strzał Daniela Pietraszkiewicza został zablokowany, futbolówka powędrowała poza pole karne, skąd pięknym uderzeniem, nie dając szans bramkarzowi popisał się Tomasz Nawotka, dając nam prowadzenie. Cztery minuty później Jakub Czajkowski obejrzał drugą, a w konsekwencji czerwoną kartkę i od tego momentu "Biało-Czarni" grali w przewadze. Siarka nie zamierzała jednak łatwo się poddać i starała się zagrozić bramce naszej drużyny, na szczęście bez większego skutku. W 82. minucie na strzał z dystansu zdecydował się Przemysław Skałecki, jednak nie trafił w światło bramki. Chwilę później dogodną okazję miał Marcin Budziński, w ostatnim momencie bardzo dobrze zablokował go rywal. Cztery minuty przed końcem regulaminowego czasu gry zyskaliśmy rzut karny. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Jakub Wilczyński, niestety Mateusz Białka wyczuł intencje strzelca i sparował uderzenie. "Sączersi" do ostatniego gwizdka dzielnie walczyli o utrzymanie wyniku i ostatecznie dopisali na swoje konto kolejny komplet punktów.

Siarka Tarnobrzeg - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)

Bramka: Tomasz Nawotka 50'.

Żółte kartki: Konrad Misztal, Szymon Feret, Jakub Czajkowski (dwie) - Patryk Bryła, Wiktor Kłos, Tomasz Kołbon, Patryk Peciak.

Czerwona kartka: Jakub Czajkowski (54', w konsekwencji dwóch żółtych).

Siarka: Mateusz Białka - Krystian Bracik, Dawid Lisowski (73' Bartosz Sulkowski), Kacper Prusiński (60' Giorgi Ivaniadze), Marcin Kumorek, Kosei Iwao, Emmanuel Francois (60' Kamil Ogorzały), Jakub Czajkowski, Piotr Lisowski, Korad Misztal, Szymon Feret (81' Paweł Mróz).

Sandecja: Martin Polaček - Kamil Słaby, Michał Rutkowski, Piotr Kowalik, Patryk Bryła (46' Tomasz Nawotka), Kacper Talar (90+4' Patryk Peciak), Przemysław Skałecki, Tomasz Kołbon, Daniel Pietraszkiewicz (62' Marcin Budziński), Wiktor Kłos, Rafał Wolsztyński (73' Jakub Wilczyński).