Trzy punkty zostają w Nowym Sączu

W spotkaniu 4. kolejki Betclic 3. Ligi nasz zespół pokonał na własnym terenie Czarnych Połaniec 6:0 po trzech bramkach Rafała Wolsztyńskiego oraz trafieniach Daniela Pietraszkiewicza, Piotra Kowalika i Mikołaja Kwietniewskiego.
21 Sie / 12:08

Podopieczni Łukasza Mierzejewskiego rozpoczęli środowy pojedynek najlepiej, jak mogli. Po pięciu minutach gry na strzał z dobrej pozycji zdecydował się Rafał Wolsztyński, pika odbiła się od słupka, a przytomnie i najszybciej dopadł do niej Daniel Pietraszkiewicz, trafiając wprost do siatki. Po upływie kilkudziesięciu sekund "Biało-Czarni" mogli podwyższyć prowadzenie, niestety goście w porę wybili futbolówkę z linii bramkowej. Zachęcony bramką Daniel Pietraszkiewicz w 13. minucie próbował z narożnika pola karnego zaskoczyć Marcina Wieczerzaka, nie trafiając jednak w światło bramki. Wspomniany przed chwilą zawodnik w następnej akcji uderzał z ostrego kąta, skuteczną interwencją popisał się golkiper Czarnych, w konsekwencji zyskaliśmy rzut rożny.

Kolejną, świetną szansę nasz zespół miał w 19. minucie, dośrodkowanie Daniela Pietraszkiewicza na strzał głową zamienił Rafał Wolsztyński, myląc się z bliskiej odległości. Niespełna dwie minuty później "Biało-Czarni" zyskali rzut karny po faulu w "szesnastce". Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Rafał Wolsztyński, niestety golkiper przeciwników obronił strzał napastnika naszej drużyny. W 29. minucie miała miejsce jedna z nielicznych okazji dla przyjezdnych, Michał Banik uderzał bardzo mocno z dystansu, ale także w znacznej odległości od bramki. W 36. minucie "Biało-Czarni" ruszyli z kontrą oraz przewagą liczebną, akcję rozpoczął Mikołaj Kwietniewski, a celnym strzałem zakończył ją Daniel Pietraszkiewicz, górą był w tym przypadku Marcin Wieczerzak. Goście mogli odpowiedzieć bardzo szybko, uderzenie Michała Banika z bliskiej odległości świetnie obronił Martin Polaček. Zawodnik Czarnych przed końcem pierwszej połowy miał kolejną szansę, bardzo mocne uderzenie powędrowało obok słupka. Następną szansę w naszych szeregach miał Kacper Talar, w sytuacji sam na sam przegrywając pojedynek z golkiperem Czarnych.

W przerwie Łukasz Mierzejewski zdecydował się na jedną zmianę, Wiktora Kłosa na placu gry zastąpił Jakub Wilczyński. Pięć minut po zmianie stron Daniel Pietraszkiewicz dograł z prawej strony na piąty metr, gdzie adresatem był Piotr Kowalik. Młodzieżowiec naszej drużyny zachował się niczym rasowy snajper, pewnym strzałem pokonując Marcina Wieczerzaka. Goście szybko chcieli złapać kontakt, jednak w następnej sytuacji Martin Polaček świetnie interweniował. Sześć minut po drugiej bramce piłka ponownie wylądowała w siatce rywali. Jakub Wilczyński znajdując się w bocznej strefie pola karnego dobrze wypatrzył Rafała Wolsztyńskiego, któremu nie pozostało nic innego, jak podwyższyć rezultat na 3:0.

Świetną okazję w 65. minucie miał Jakub Wilczyński, mocny strzał z dystansu, dodatkowo po rykoszecie intuicyjnie obronił Marcin Wieczerzak, chwilę później wprowadzony na murawę Patryk Peciak strzelał zza pola karnego, zmuszając bramkarza Czarnych do pokazania swoich umiejętności. W 71. minucie Rafał Wolsztyński otrzymał podanie na wolne pole gry, mimo asysty obrońców zdołał dojść do pozycji strzeleckiej i co najważniejsze, trafić do bramki. Na dziesięć minut przed końcowym gwizdkiem dwie okazje miał Patryk Peciak. W końcówce spotkania hattrika skompletował Rafał Wolsztyński, wykorzystując górne podanie swojego kolegi, a wynik meczu ustalił w samej końcówce w rzutu karnego Mikołaj Kwietniewski.

Sandecja Nowy Sącz - Czarni Połaniec 6:0 (1:0)

Bramki: Daniel Pietraszkiewicz 5', Piotr Kowalik 50', Rafał Wolsztyński 56', 71', 86'. Mikołaj Kwietniewski 88' (k.).

Żółte kartki: Przemysław Skałecki, Mikołaj Kwietniewski - Jakub Kałaska, Mateusz Chmielowiec, Damian Bawor (dwie).

Czerwona kartka: Damian Bawor 72' (za dwie żółte).