Podział punktów w Krakowie

W sobotnim pojedynku 3. kolejki Betclic 3. Ligi nasz zespół zremisował w Krakowie z rezerwami Wisły 1:1. Bramkę na wagę remisu zdobył w ostatniej akcji meczu Kamil Słaby.
17 Sie / 11:08

Już w 2. minucie nasz zespół zyskał rzut wolny z okolic trzydziestego metra. Krótkie rozegranie, futbolówkę przejął Rafał Wolsztyński, który podprowadził piłkę przed pole karne i uderzył obok bramki. Gospodarze odpowiedzieli po kilku minutach, długa piłka powędrowała w okolice pola karnego "Sączersów", Dawid Olejarka zdecydował się na uderzenie, które poszybowało nad poprzeczką. Po upływie dziesięciu minut podopieczni Łukasza Mierzejewskiego mieli kolejny stały fragment gry, dośrodkowanie Mikołaja Kwietniewskiego zostało wybite, strzał Patryka Bryły zablokowany, a dobitka Kacpra Talara nie zagroziła Patrykowi Letkiewiczowi. W 15. minucie dobrą szansę miał Mikołaj Kwietniewski, jego celną próbę z rzutu wolnego na rzut rożny sparował golkiper zespołu z Krakowa. "Biało-Czarni" szli za ciosem, w kolejnej akcji dośrodkowanie w pole karne posłał Patryk Bryła, zza rywala wyskoczył Daniel Pietraszkiewicz i uderzył głową, niestety tuż obok zewnętrznej części słupka.

W 25. minucie na chwilę zrobiło się groźniej pod bramką Martina Polačka po rzucie rożnym, ostatecznie rywale nie zmusili do interwencji golkipera "Sączersów". Na kolejną próbę zawodnika naszego zespołu czekaliśmy do 35. minuty, wtedy na uderzenie z dystansu zdecydował się Mikołaj Kwietniewski. Pomocnik "Biało-Czarnych" trafił w światło bramki, górą był jednak Patryk Letkiewicz. Obiecująco wyglądała ofensywna akcja z 39. minuty, spora wymienność podań, Patryk Bryła przedarł się przy linii końcowej i dograł na szesnasty metr do Kacpra Talara, niestety młodzieżowcowi naszej drużyny zabrakło nieco dokładności przy strzale. W 41. minucie gospodarze wyszli na prowadzenie, w naszym polu karnym powstało spore zamieszanie, pierwszy strzał rywala został zablokowany, piłka znalazła się pod nogami Dawida Olejarki, zawodnik z numerem 7. przymierzył skutecznie i wpisał się na listę strzelców. Przy tej akcji powstało sporo kontrowersji, gdyż sędzia nie przerwał gry po tym, jak na murawie przez dłuższy czas leżał Wiktor Kłos. Na domiar złego w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry pierwszej odsłony gospodarze zyskali rzut karny po zagraniu ręką. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Wiktor Szywacz, kapitaną interwencją popisał się Martin Polaček, natomiast dobitka innego zawodnika Wisły odbiła się od poprzeczki i po kilku chwilach sędzia zaprosił obie drużyny do szatni.

Po zmianie stron pierwszy strzał należał do gospodarzy, Mateusz Młyński próbował szczęścia z dystansu, ale nie trafił w światło bramki. W 57. minucie Piotr Kowalik przerzucił futbolówkę na lewą stronę, gdzie adresatem był Peter Kolesár, debiutujący w naszych barwach zawodnik odegrał do Mikołaja Kwietniewskiego, jego próba minęła bramkę. Chwilę później wprowadzony przed momentem na murawę Peter Kolesár przymierzył celnie, górą był w tym przypadku bramkarz rezerw Wisły. W 66. minucie drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę obejrzał Wiktor Szywacz, przez co od tego momentu "Sączersi" grali w przewadze jednego zawodnika. W 69. minucie strzał głową z bliskiej odległości oddał Jakub Wilczyński, Patryk Letkiewicz obronił uderzenie w świetnym stylu, ratując Wisłę od utraty gola.

W 73. minucie Peter Kolesár dośrodkował z prawej flanki, na dalszym słupku akcję zamykał Patryk Peciak, niestety nie trafił w światło bramki. W 78. minucie Dawid Olejarka chciał zaskoczyć naszego bramkarza z rzutu wolnego, piłka odbiła się od ustawionego muru i gospodarze zyskali "korner", po którym podopieczni Łukasza Mierzejewskiego oddalili zagrożenie. Nasz zespół walczył o wyrównanie do ostatnich momentów i tuż przed samym gwizdkiem po dośrodkowaniu Patryka Bryły Kamil Słaby najlepiej odnalazł się w polu karnym, dosłownie wpychając futbolówkę do siatki, zapewniając nam jeden punkt.

Wisła II Kraków - Sandecja Nowy Sącz 1:1 (1:0)

Bramki: Dawid Olejarka 41' - Kamil Słaby 90+5'.

Żółte kartki: Wiktor Szywacz (dwie), Arkadiusz Ziarko - Patryk Bryła, Piotr Kowalik, Jakub Wilczyński, Michał Rutkowski, Mikołaj Kwietniewski.

Czerwona kartka: Wiktor Szywacz 66' (w konsekwencji dwóch żółtych).

Sandecja: Martin Polaček - Kamil Słaby, Michał Rutkowski, Piotr Kowalik - Patryk Bryła, Kacper Talar (55' Patryk Peciak), Przemysław Skałecki, Wiktor Kłos (62' Radosław Gołębiowski), Mikołaj Kwietniewski, Daniel Pietraszkiewicz (55' Peter Kolesár), Rafał Wolsztyński (62' Jakub Wilczyński)

Wisła II: Patryk Letkiewicz - Sławomir Chmiel, Kacper Skrobański (46' Jakub Złoch), Patryk Moskiewicz, Danylo Boiko, Dawid Olejarka (90' Radosław Skała), Wiktor Szywacz, Mateusz Stanek (67' Kamil Kaczówka), Yehor Khromykh (67' Maciej Kuziemka), Mateusz Młyński (73' Karol Sałamaj), Arkadiusz Ziarko.