Drugi sparing na plus

Drugi sparing w trakcie letniego okresu przygotowawczego zakończył się zwycięstwem naszego zespołu, który pokonał w Woli Chorzelowskiej Stal Mielec 1:0 po bramce Rafała Wolsztyńskiego.
29 Cze / 13:06

W pierwszych minutach sobotniego sparingu przewaga należała do zawodników Stali, którzy najpierw celnym strzałem, a później groźnym dośrodkowaniem chcieli zaskoczyć naszego bramkarza. Po upływie piętnastu minut z dystansu uderzał Radosław Gołębiowski, jednak Konrad Jałocha sparował piłkę na rzut rożny. W 23. minucie do rzutu wolnego podszedł Wołkowicz i trafił w światło bramki, na posterunku był Martin Polaček. "Biało-Czarni" w dalszej fazie osiągnęli przewagę, świetne dośrodkowanie Kacpra Talara na strzał głową z kilku metrów zamienił Radosław Gołębiowski, nie trafiając w światło bramki.

Bardzo aktywny był Patryk Peciak, młody zawodnik "Sączersów" najpierw kapitalnie przejął piłkę i popędził na bramkę Stali, przegrywając ostatecznie pojedynek z bramkarzem, a chwilę później bez zastanowienia uderzył z powietrza, minimalnie się myląc. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony Rafał Wolsztyński wykorzystał podanie z bocznej strefy, przyjął piłkę w polu karnym, zwiódł rywali i nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję, wyprowadzając Sandecję na prowadzenie.

W drugiej odsłonie na murawie pokazali się zawodnicy, którzy rozpoczęli spotkanie na ławce. Początkowe minuty należały do Stali Mielec, która kilka razy oddawała strzały na bramkę Jakuba Bednarka, na szczęście golkiper "Biało-Czarnych" w większości przypadków nie musiał interweniować, a jeśli już, robił to pewnie. Następnie do głosu doszli podopieczni Roberta Kasperczyka, swoje szanse mieli Arkadiusz Orzeł, Jakub Wilczyński czy Rafał Wolsztyński i nie były to pojedyńcze przypadki. Najlepszą szansę na podwyższenie rezultatu miał w 90. minucie Jakub Wilczyński, który znalazł się w sytuacji sam na sam, decydując się na uderzenie, które obronił golkiper Stali. Po kilku chwilach sędzia zakończył pojedynek.

Stal Mielec - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:1)

Bramka:
Rafał Wolsztyński 40'.

Stal: Konrad Jałocha - Kamil Pajnowski, Mateusz Matras, Bert Esselink, Mateusz Stępień, Piotr Wlazło, Fryderyk Gerbowski, Krzysztof Wołkowicz, Kōki Hinokio, Łukasz Wolsztyński, Ilja Szkurin. II połowa: Jakub Mądrzyk - Kamil Pajnowski, Dawid Tkacz, Krystian Szymocha, Michael Wyparło, Krzysztof Wołkowicz, Rafa Santos, Radosław Bąk, Mateusz Stępień, Alex Cetnar, Ravve Assayag.

Sandecja: Martin Polaček - Michał Rutkowski, Petr Buchta, Piotr Kowalik, Tomasz Kołbon, Igor Maślanka, Radosław Gołębiowski, Rafał Wolsztyński, Patryk Bryła, Patryk Peciak, Kacper Talar. Ponadto w drugiej połowie wystąpili: Jakub Bednarek, Kacper Wokacz, Jakub Wilczyński, Rastislav Vaclavik, Kamil Sobczak, Arkadiusz Orzeł.