Zwycięstwo na koniec sezonu

W ostatnim meczu sezonu 2023/2024 nasz zespół pokonał w Niepołomicach Kotwicę Kołobrzeg 3:1 po bramkach Igora Maślanki, Jakuba Wilczyńskiego oraz Rafała Wolsztyńskiego.
25 Maj / 16:05

Pierwsze pięć minut spotkania upłynęło pod znakiem ataków naszego zespołu, jednak goście szybko odpowiedzieli, celnie uderzył Marcel Bykowski, a po chwili Martin Polaček musiał się sporo "napocić" przy strzale Zvonimira Petrovića. W 14. minucie Jakub Wilczyński ładnym zwodem minął rywala i przymierzył w światło bramki, niestety przegrał pojedynek z Markiem Koziołem. Wspomniany zawodnik "Sączersów" w kolejnej akcji przejął długie podanie, minął bramkarza i stanął przed pustą bramką, niestety sędzia odgwizdał pozycję spaloną. Podopieczni Roberta Kasperczyka nie ustępowali, następna próba w wykonaniu Radosława Gołębiowskiego powędrowała obok bramki. Aktywny Jakub Wilczyński w 35. minucie minął kilku rywali i nieznacznie się pomylił. Pięć minut przed końcem pierwszej odsłony Igor Maślanka bardzo przytomnie zachował się w polu karnym rywala, zdobywając swoją debiutancką bramkę w pierwszej drużynie.

Po zmianie stron Kotwica rzuciła się do ataków, Olaf Nowak minął naszego golkipera i z ostrego kąta trafił w słupek, następnie własnego bramkarza mógł pokonać Patryk Bryła, na szczęście Martin Polaček skutecznie sparował piłkę na rzut rożny. W 62. minucie Jonatan Junior wykorzystał bardzo dobre podanie kolegi doprowadzając do remisu. "Biało-Czarni" w kolejnej fazie spotkania nacierali na bramkę Kotwicy, co zaowocowało bramką Jakuba Wilczyńskiego z 78. minuty. W doliczonym czasie gry, gdy rywale rzucili wszystkie siły w nasze pole karne Dawid Szufryn dalekim podaniem obsłużył Rafała Wolsztyńskiego, który w sytuacji sam na sam nie zamierzał się mylić, ustalając rezultat pojedynku.

Sandecja Nowy Sącz - Kotwica Kołobrzeg 3:1 (1:0)