Skromne zwycięstwo we Wronkach

Nasz zespół w 33. kolejce II ligi pokonał we Wronkach rezerwy Lecha Poznań 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Radosław Gołębiowski.
18 Maj / 13:05

Sobotnie spotkanie rozpoczęło się od ataków naszego zespołu, rzuty rożne wywalczyli Wiktor Kamiński oraz Igor Maślanka, jednak nic poważnego z tego nie wynikło. Gospodarze mogli odpowiedzieć już w 6. minucie, w dogodnej sytuacji strzeleckiej znalazł się Maksymilian Dziuba, fatalnie pudłując. W kolejnych minutach swoje okazje mieli Michał Rutkowski, Igor Maślanka czy Radosław Gołębiowski, w każdym z przypadku brakowało celności, bądź zawodnicy w niebieskich koszulkach w porę blokowali uderzenia. Po upływie dwudziestu minut dwukrotnie bramce rywala zagroził Jakub Wilczyński, niestety wynik wciąż był bezbramkowy. Kilka chwil później także dwukrotnie szcześcia próbował Igor Maślanka, w jednym przypadku nie trafił w obręb bramki, a w drugim górą był golkiper rezerw Lecha. Groźnie w naszym polu karnym zrobiło się w 28. minucie wówczas Maksymilian Dziuba stanął w sytuacji sam na sam, ale fatalnie spudłował.

Zaraz po zmanie stron gospodarze powinni prowadzić 1:0, stuprocentową szansę zmarnował wprowadzony w przerwie na boisko Norbert Pacławski. "Biało-Czarni" potraktowali to jako ostrzeżenie i już w 50. minucie Radosław Gołębiowski zaskoczył Adama Stachowiaka pokonując go bezpośrednio z rzutu rożnego. Autor pierwszego gola chwilę później miał kolejną okazję, niestety z rzutu wolnego pomylił się i przeciwnicy rozpoczęli od bramki. Od 60. minuty rozpoczął się brzydki okres w meczu, sędzia musiał kilka razy sięgać po żółe kartki. W 79. minucie kapitalną okazję miał Norbert Pacławski, który uderzał dwukrotnie, ale dwukrotnie wybijaliśmy piłkę zmierzającą do bramki. Ostatecznie podopieczni Roberta Kasperczyka utrzymali korzystny rezultat to końcowego gwiazdka.

Lech II Poznań - Sandecja Nowy Sącz 0:1 (0:0)