Zaległości nadrobione z plusem

W zaległym meczu 20. kolejki nasz zespół pokonał w Niepołomicach Radunię Stężyca 2:1. Bramki dla "Biało-Czarnych" zdobywali Radosław Gołębiowski oraz Michał Rutkowski.
5 Mar / 12:03

Pierwszy strzał w meczu należał do gości, Wojciech Słomka spróbował z dystansu, jednak nie trafił w światło bramki. W 10. minucie szczęścia próbował Radosław Gołębiowski, ale w tym przypadku ofiarna interwencja rywali zablokowała tor lotu piłki. Chwilę później do siatki trafił Jakub Wilczyński, niestety arbiter w tym samym momencie dopatrzył się pozycji spalonej naszego zawodnika. Do końca pierwszej odsłony na murawie nie działo się zbyt wiele, podopieczni Roberta Kasperczyka próbowali zagrozić bramce Raduni dośrodkowaniami, bez skutku.

Drugą odsłonę rozpoczęliśmy bez zmian, a pierwszą dogodną sytuację miał Radosław Gołębiowski, który z rzutu wolnego przymierzył przy samym słupku, dobrze spisał się w tym przypadku golkiper przyjezdnych. Niestety w 55. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego najlepiej w polu karnym odnalazł się Tomasz Dejewski, głową wyprowadzając zespół ze Stężycy na prowadzenie. Wyrównać mógł siedem minut później Rafał Wolsztyński, jego strzał w kapitalny sposób obronił Kacper Tułowiecki. Chwilę później próba Tomasza Nawotki o centymetry minęła bramkę rywala. Goście nie pozostawali dłużni, w 67. minucie bliski szczęścia był Jakub Kwiatkowski, na wysokości zadania stanął jednak bramkarz "Biało-Czarnych".

W 76. stało się to, na co czekaliśmy długo, Radosław Gołębiowski bezpośrednio z rzutu rożnego trafił do siatki i doprowadził do wyrówniaina. Podopieczni Roberta Kasperczyka poszli za ciosem, a przeciwnicy zaostrzyli grę. Mikołaj Kwietniewski uderzył obok bramki, już w doliczonym czasie gry dwukrotnie Radunia ofiarnie ratowała się, blokując strzały. Euforia w naszych szeregach zapanowała w 94. minucie, gdy Michał Rutkowski zdobył gola na 2:1, jednocześnie ustalając wynik meczu.

Sandecja Nowy Sącz - Radunia Stężyca 2:1 (0:0)

Bramki: Radosław Gołębiowski 75', Michał Rutkowski 90+4' - Tomasz Dejewski 55'.

Sandecja: Martin Polaček - Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Petr Buchta, Michał Rutkowski, Kamil Sobczak (72' Wiktor Kamiński) - Jakub Wilczyński, Radosław Gołębiowski, Rastislav Václavik (64' Mikołaj Kwietniewski), Tomasz Kołbon - Rafał Wolsztyński (72' Patryk Bryła).

Radunia: Kacper Tułowiecki - Hubert Zwoźny, Tomasz Dejewski, Łukasz Bogusławski, Roko Kurtović (65' Jonatan Straus) - Matej Mršić, Wojciech Zieliński (75' Dmytro Baszłaj), Paweł Czajkowski, Wojciech Łuczak (59' Michał Biskup), Wojciech Słomka (59' Jakub Kwiatkowski) - Mateusz Kuzimski.

Żółte kartki: Roko Kurtović, Matej Mršić, Hubert Zwoźny, Tomasz Dejewski, Łukasz Bogusławski.

Sędziował: Kornel Paszkiewicz.