GKS Jastrzębie z kompletem punktów

W sobotnim pojedynku naszego zespołu z GKS-em Jastrzębie trzy punkty zdobyli goście po zwycięstwie 3:1. Bramkę dla "Biało-Czarnych" zdobył Jakub Wilczyński.
2 Mar / 15:03

Spotkanie bardzo źle rozpoczęło się dla naszego zespołu, już w 5. minucie Michał Bednarski wykorzystał podanie swojego kolegi i z bardzo bliskiej odległości otworzył wynik spotkania. Na domiar złego w 11. minucie Farid Ali otrzymał bardzo dobre zagranie w wolną strefę i "podcinką" nad naszym bramkarzem podwyższył na 2:0. W dalszej fazie podopieczni Roberta Kasperczyka próbowali strzałów, Bruno Żołądź nie trafił w światło bramki, Patryk Bryła został zablokowany, a Tomasz Nawotka nieznacznie chybił celu. "Biało-Czarni" wciąż próbowali odrobić straty, bardzo dobrze szanse mieli Bruno Żołądź oraz Denis Potoma, niestety bez skutku.

Po zmianie stron okazję do zdobycia gola mieli Mikołaj Kwietniewski, w tym przypadku bardzo dobrze interweniował bramkarz rywali oraz Denis Potoma, który nie trafił w światło bramki. Goście nie pozostawali jednak dłużni, nasz zespół w dwóch przypadkach ratowali Petr Buchta oraz Martin Polaček. Najlepszą szansę do podwyższenia GKS miał w 68. minucie, Mateusz Chmarek znalazł się w sytuacji sam na sam, minął golkipera "Sączersów" i w ostatniej chwili Michał Rutkowski wybił futbolówkę zmierzającą do siatki. Kwadrans przed końcowym gwizdkiem w konsekwencji drugiej żółej kartki boisko opuścić musiał Denis Potoma. Kilka chwil później wytworzyło się ogromne zamieszanie w polu karnym rywala, gola kontaktowego zdobył Jakub Wilczyński. "Biało-Czarnym" nie udało się doprowadzić do wyrównania, na domiar złego przyjezdni ustalili w końcówce wynik meczu na 3:1 po trafieniu Joao Guilherme.

Sandecja Nowy Sącz - GKS Jastrzębie 1:3 (0:2)

Bramki: Jakub Wilczyński 80' - Michał Bednarski 5', Farid Ali 11', João Guilherme 88'.

Sandecja: Martin Polaček - Tomasz Nawotka, Piotr Kowalik, Petr Buchta, Michał Rutkowski, Kamil Słaby (46' Mikołaj Kwietniewski) - Patryk Bryła (64' Jakub Wilczyński), Denis Potoma, Bruno Żołądź (64' Rastislav Václavik), Wiktor Kamiński (64' Kacper Talar) - Rafał Wolsztyński (82' Marcinho).

GKS Jastrzębie: Grzegorz Drazik - Bartosz Boruń, Przemysław Lech, Paweł Baranowski, Szymon Matuszek, Jakub Iskra - Farid Ali (70' Szymon Kiebzak), Karol Fietz, João Guilherme (90' Kamil Jadach), Mateusz Chmarek (70' Konrad Kargul-Grobla; 87' Szymon Maszkowski) - Michał Bednarski.

Żółte kartki: Petr Buchta, Kamil Słaby, Denis Potoma, Rafał Wolsztyński, Tomasz Nawotka - Szymon Matuszek, Paweł Baranowski, Konrad Kargul-Grobla.

Czerwona kartka: Denis Potoma (76', za drugą żółtą).

Sędziował: Damian Gawęcki (Kielce).