Polonia lepsza w czwartym sparingu

W kolejnej grze kontrolnej nasz zespół zmierzył się w Bytomiu z tamtejszą Polonią, która wygrała 3:1. Bramkę dla "Biało-Czarnych" zdobył z rzutu karnego Mikołaj Kwietniewski.
3 Lut / 00:02

Sobotni sparing rozpoczął się świetnie dla "Biało-Czarnych", już w pierwszej minucie słupek obił Rafał Wolsztyński, z kolei sześćdziesiąt sekund później rzut karny skutecznie wykorzystał Mikołaj Kwietniewski. Prowadzenie "Sączersów" trwało jedynie pięć minut, Filip Żagiel popisał się świetną, indywidualną akcją, którą sfinalizował celnym strzałem prosto do siatki.

W 17. minucie przymierzył Mikołaj Kwietniewski, z problemami interweniował w tym przypadku Eryk Mirus. Osiem minut później składna akcja gospodarzy, dobra wymiana podań otworzyła drogę do bramki autorowi pierwszego gola, który ponownie wpisał się na listę strzelców. Do końca pierwszej połowy swoje szanse mieli Rafał Wolsztyński, który trafił w mur z rzutu wolnego oraz Denis Potoma, w tym przypadku od utraty gola Polonię uratowała ofiarna interwencja obrońcy.

Po zmianie stron pierwszy celny strzał oddali rywale, próbę Dawida Wolnego pewnie wyłapał Paweł Sokół. W 63. minucie Jakub Wilczyński przejął dalekie podanie, podbiegł z piłką przed pole karne, oddając niecelny strzał. W kolejnej akcji bramkarz rywali niefortunnie nabił zawodnika naszego zespołu, piłka powędrowała jednak obok bramki. Na nieco ponad kwadrans przed końcem Dawid Wolny wykorzystał rzut karny, ustalając ostatecznie wynik spotkania. W końcówce swoje szanse mieli po naszej stronie Bruno Żołądź oraz Radosław Gołębiowski, niestety bez skutku i ostatecznie Polonia zwyciężyła 3:1.

Polonia Bytom - Sandecja Nowy Sącz 3:1 (2:1)

Bramki:
Filip Żagiel 7', 25', Dawid Wolny 74' (k) - Mikołaj Kwietniewski 2' (k).

Polonia: Eryk Mirus - Michał Bedronka, Adrian Piekarski, zawodnik testowany, Dawid Brzozowski, Daniel Ściślak, Tomasz Gajda, Michał Szmigiel, Filip Żagiel, Konrad Andrzejczak, Dawid Wolny.

Sandecja: (I połowa) Martin Polaček - Piotr Kowalik, Kamil Słaby, Dawid Szufryn, Rastislav Václavik, Denis Potoma, Tomasz Nawotka, Kacper Talar, Mikołaj Kwietniewski, Patryk Bryła, Rafał Wolsztyński. (II połowa) Paweł Sokół - Kamil Sobczak, Mateusz Bartków, Michał Rutkowski, Mateusz Popiela (70' Kacper Talar), Bruno Żołądź, Igor Maślanka, Radosław Gołębiowski, Marcinho, Jakub Wilczyński, Wiktor Kamiński.