- Warta Poznań to najstarszy, istniejący klub piłkarski w stolicy Wielkopolski i jeden z najstarszych w kraju. Piłkarze „Zielonych” byli wszędzie tam, gdzie działy się ważne momenty dla polskiego futbolu, reprezentowali Polskę na Igrzyskach Olimpijskich i mistrzostwach świata. W 1927 roku Warta Poznań była jednym z założycieli ligi piłkarskiej w Polsce, czyli dzisiejszej Ekstraklasy.
- Dwa mistrzostwa Polski (1929 i 1947 rok), pięć tytułów wicemistrza kraju i siedem sezonów zakończonych na trzecim stopniu podium w Ekstraklasie daje Warcie Poznań miejsce w pierwszej dziesiątce najbardziej utytułowanych polskich klubów.
- 18 sierpnia 1912 r. w swoim pierwszym meczu Warta Poznań pokonała 9:2 FC Herthę Poznań, która także była tzw. dziką drużyną, czyli nie należała do żadnego związku piłkarskiego. Skład Warty z tamtego meczu wyglądał następująco: Sroka – F. Szyc, Beym – Lewandowski III, Cybichowski, Malinowski – Lewandowski II, Niedzielski, Lewandowski I, Masłowski, E. Kosicki.
- Kilka tygodni po zakończeniu rozgrywek, 19 grudnia 1929 roku, władze piłkarskie w kraju uwzględniły słuszny protest Warty Poznań, przyznały jej walkower za przegrany mecz z Turystami Łódź i „Zieloni” po raz pierwszy w swojej historii byli najlepszą drużyną piłkarską w Polsce!
- W maju 1971 roku padł rekord frekwencji na meczu Warty Poznań. Ok. 50 tys. widzów obejrzało II-ligowy (!) pojedynek z ŁKS Łódź (1:1) na nieistniejącym już stadionie im. Edmunda Szyca, wówczas obiekcie im. 22 lipca.
- 15 maja 1993 roku Warta Poznań przegrywała już 0:2 ze Stilonem Gorzów, ale zdołała wygrać 3:2. To zwycięstwo oznaczało, że „Zieloni” po 43 latach wrócili do Ekstraklasy.
- W kadrze rywala znajduje się urodzony w Nowym Sączu wychowanek Dunajca, Miłosz Szczepański. W sezonie 2019/2020 zawodnikiem Warty był Tomasz Boczek, który rozegrał tam siedemnaście spotkań, zdobywając dwie bramki.