1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Sztab szkoleniowy

 Łukasz Surma - Pierwszy trener

 

Łukasz Surma pochodzi z Krakowa i rozpoczynał swoją przygodę z piłką w tamtejszej Wiśle, gdzie zadebiutował na szczeblu Ekstraklasy 27 lipca 1996 roku. Przed startem rozgrywek 1998/99 przeniósł się do Ruchu Chorzów, z którym zdobył brązowy medal mistrzostw Polski. 

Kolejnym przystankiem trenera była Legia Warszawa, tutaj Łukasz Surma świętował największy sukces w piłkarskiej karierze, jakim było Mistrzostwo Polski. Po występach w rodzimej lidze przyszedł czas na spróbowanie swoich sił w ligach zagranicznych. Surma bronił barw izraelskich drużyn: Maccabi Hajfa oraz Ihud Bnei Sakhnin, a także austriackiego FC Admira Mödling. 

Po powrocie do kraju Łukasz Surma występował jeszcze w Lechii Gdańsk oraz Ruchu Chorzów, gdzie wyśrubował wynik 559. spotkań na najwyższym szczeblu rozgrywkowym w kraju, co do dzisiaj jest rekordem wśród piłkarzy.

Trener "Biało-Czarnych" ma za sobą także występy w reprezentacji Polski, 12 października 2002 roku zadebiutował w spotkaniu z Łotwą. 

Po zakończeniu kariery piłkarskiej Łukasz Surma rozpoczął pracę jako grający trener Watry Białki Tatrzańskiej, a następnie jako szkoleniowiec Soły Oświęcim, Garbarni Kraków oraz Stali Stalowa Wola.

 

Paweł Kaim - Asystent trenera

 

Paweł Kaim urodził się 23 sierpnia 1979 roku w Oświęcimiu i legitymuje się licencją trenerską UEFA A. Dotychczas pracował jako asystent trenera w Sole Oświęcim, Garbarni Kraków, Piaście Żmigród oraz Stali Stalowa Wola.

 

 

Janusz Świerad - II trener

 

Pochodzący z Nowego Sącza Janusz Świerad w trakcie piłkarskiej kariery występował m.in. w Igloopolu Dębica, Zagłębiu Lubin, Wiśle Kraków, KSZO Ostrowcu Świętorzyskim oraz oczywiście Sandecji Nowy Sącz. Po przysłowiowym zawieszeniu butów na kołku rozpoczął pracę jako trener w Popradzie Muszyna, by następnie związać się z "Biało-Czarnymi" jako trener grup młodzieżowych, asystent trenera, trener oraz tymczasowy trener. W ostatnich latach Janusz Świerad był asystentem w Stali Mielec, Arce Gdynia oraz Wieczystej Kraków.

 

 

Kamil Biel - asystent trenera (ur. 10 czerwca 1992 roku, w Krynicy-Zdroju)

Ukończył studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Nowym Sączu, kierunek Wychowanie Fizyczne, a także studia podyplomowe w Wyższej Szkole Zarządzania i Coachingu we Wrocławiu (Analityk Gry Sportowej). Od roku 2013 pracuje jako trener w Akademii Sandecja; pracował także w nowosądeckiej Akademii Młodych Orłów. Odbył staż trenerski w Lechu Poznań oraz VfL Wolfsburg. Posiada licencję UEFA A.

 Paweł Zwoliński - trener bramkarzy

 

Paweł Zwolińskiw przeszłości był zawodnikiem "Biało-Czarnych", stworzył Akademię bramkarską Perfect Goalkeeper, mającą pod swoimi skrzydłami wielu młodych, uzdolnionych zawodników. Paweł Zwoliński posiada licencję UEFA Goalkeeper "B" i przez ostatni okres pracował także w Akademii Sandecja, będąc Koordynatorem Szkolenia Bramkarzy.

 

 

Maciej Bagrowski - trener przygotowania motorycznego (ur. 6 marca 1988 roku w Bytowie)

Maciej Bagrowski jest absolwentem AWFiS w Gdańsku i legitymuje się licencją trenerską UEFA A. Jako trener przygotowania motorycznego rpacował w Lechii Gdańsk, Wiśle Płock, Olimpii Grudziądz, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Radunii Stężyca, Wiśle Puławy. Jako członek sztabu szkoleniowego może pochwalić się awansem do Ekstraklasy z Podbeskidziem oraz Wisłą Płock, awansem do I ligi z Wisłą Płock i Olimpią Grudziądz oraz awansem do II ligi z Radunią oraz Wisłą Puławy.

 Marcin Janikowski - kierownik drużyny (ur. 8 października 1983 roku, w Nowym Sączu)

W Klubie pracuje od roku 2006. Początkowo, razem z Jarosławem Janusem, pełnił funkcję masażysty. Na początku sezonu 2014/15 zmienił stanowisko, zostając kierownikiem drużyny.

 Marcin Sapalski - fizjoterapeuta (ur. 16 maja 1979 roku, w Krynicy-Zdroju)

Jest absolwentem kierunku fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jego praca dyplomowa pt. "Charakterystyka uszkodzeń urazowych narządu ruchu w piłce nożnej i przedstawienie metod ich leczniczego usprawniania" stała się źródłem wielu odwołań w materiałach naukowych publikowanych przez krakowską uczelnię. Dyplomowany terapeuta PNF.

Doświadczony fizjoterapeuta, przez wiele lat związany z rehabilitacją sportową. W latach 2003-2005 fizjoterapeuta pierwszej drużyny MKS Sandecja Nowy Sącz, gdy jej trenerem był selekcjoner kadry narodowej z lat 2013-2018, Adam Nawałka.

 Paweł Bielak - kitman (ur. 6 czerwca 1984 roku, w Nowym Sączu)

Ukończył Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, od 24 lat kibicuje Sandecji i przez taki sam okres czasu jest z nią związany. Ma piętnastoletni staż w sędziowaniu spotkań na szczeblu okręgowym.

2023.09.27

Bilety na mecz z KKS-em 1925 Kalisz

2023.09.27

Raport kartkowy przed sobotnim meczem

2023.09.26

Debiut Dariusza Krzysztofka

2023.09.26

Proces akredytacyjny na mecz z KKS-em Kalisz

2023.09.25

Podział punktów w meczu rezerw