1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Sztab szkoleniowy

Robert Kasperczyk - pierwszy trener (ur. 22 stycznia 1976 roku, w Tuchowie)

 

Robert Kasperczyk karierę piłkarską rozpoczynał w Hutniku Kraków, zdobywając z drużyną juniorską tytuł Mistrza Polski w 1985 roku, następnie na szczeblu seniorskim reprezentował klub w rozgrywkach II oraz I ligi. W czasie odbywania służby wojskowej był zawodnikiem Błękitnych Kielce.

Po rozpoczęciu pracy jako trener Robert Kasperczyk prowadził Hutnik Kraków, Górnik Wieliczkę, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Stal Rzeszów, Motor Lublin oraz Sandecję Nowy Sącz. Urodzony w Tuchowie szkoleniowiec wywalczył z Podbeskidziem awans do Ekstraklasy w sezonie 2010/2011. 

 

Kordian Wójs - asystent trenera (ur. 4 listopada 1975 roku, w Jeleniej Górze)

 

Kordian Wójs ma bogate doświadczenie trenersie. przez wiele lat pracował w różnych klubach (Hutnik Kraków, Sandecja, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Wisła Płock, Kolejarz Stróże czy Resovia Rzeszów) pełniąc funkcję asystenta pierwszego trenera. Samodzielnie prowadził m.in. Orkana Szczyrzyc, Poprad Muszynę, Hutnik Kraków oraz zespół U-19 Cracovii Kraków.

 

Łukasz Sasin - trener analityk (ur. 29 maja 1994 roku)

 

Łukasz Sasin to absolwent Wyższej Szkoły Zarządzania i Coachingu, gdzie kształcił się w kierunkach: Zarządzanie w sporcie, Analityk oraz Trener Taktyk. Ponadto ukończył wiele kursów i szkoleń m.in.: IPSO, Polish Soccer Skills czy Coerver Coaching.

Jako trener pracował w młodzieżowych grupach Polonii Warszawa, Wisły Kraków, a także jako analityk w pierwszej drużynie Wisły na poziomie Ekstraklasy. W ostatnich latach Łukasz Sasin był wykładowcą na Akademii Grassroots oraz brał udział w zgrupowaniach PZPN AMO i PZPN Talent Pro jako trener analityk.

Łukasz Sasin ma na swoim koncie wiele stażów w klubach piłkarskich: PAOK Saloniki (Akademia), Raków Częstochowa, Sigma Ołomuniec, Wisła Kraków, GKS Katowice, Resovia Rzeszów czy Warta Poznań. 

 


Paweł Zwoliński - trener bramkarzy

 

 

Paweł Zwolińskiw przeszłości był zawodnikiem "Biało-Czarnych", stworzył Akademię bramkarską Perfect Goalkeeper, mającą pod swoimi skrzydłami wielu młodych, uzdolnionych zawodników. Paweł Zwoliński posiada licencję UEFA Goalkeeper "B" i przez ostatni okres pracował także w Akademii Sandecja, będąc Koordynatorem Szkolenia Bramkarzy.

 

 

Maciej Bagrowski - trener przygotowania motorycznego (ur. 6 marca 1988 roku w Bytowie)

Maciej Bagrowski jest absolwentem AWFiS w Gdańsku i legitymuje się licencją trenerską UEFA A. Jako trener przygotowania motorycznego rpacował w Lechii Gdańsk, Wiśle Płock, Olimpii Grudziądz, Podbeskidziu Bielsko-Biała, Radunii Stężyca, Wiśle Puławy. Jako członek sztabu szkoleniowego może pochwalić się awansem do Ekstraklasy z Podbeskidziem oraz Wisłą Płock, awansem do I ligi z Wisłą Płock i Olimpią Grudziądz oraz awansem do II ligi z Radunią oraz Wisłą Puławy.

 


Marcin Janikowski - kierownik drużyny (ur. 8 października 1983 roku, w Nowym Sączu)

W Klubie pracuje od roku 2006. Początkowo, razem z Jarosławem Janusem, pełnił funkcję masażysty. Na początku sezonu 2014/15 zmienił stanowisko, zostając kierownikiem drużyny.

 


Marcin Sapalski - fizjoterapeuta (ur. 16 maja 1979 roku, w Krynicy-Zdroju)

Jest absolwentem kierunku fizjoterapii na Wydziale Rehabilitacji Ruchowej Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie. Jego praca dyplomowa pt. "Charakterystyka uszkodzeń urazowych narządu ruchu w piłce nożnej i przedstawienie metod ich leczniczego usprawniania" stała się źródłem wielu odwołań w materiałach naukowych publikowanych przez krakowską uczelnię. Dyplomowany terapeuta PNF.

Doświadczony fizjoterapeuta, przez wiele lat związany z rehabilitacją sportową. W latach 2003-2005 fizjoterapeuta pierwszej drużyny MKS Sandecja Nowy Sącz, gdy jej trenerem był selekcjoner kadry narodowej z lat 2013-2018, Adam Nawałka.

 


Paweł Bielak - kitman (ur. 6 czerwca 1984 roku, w Nowym Sączu)

Ukończył Prywatne Liceum Ogólnokształcące w Nowym Sączu, od 24 lat kibicuje Sandecji i przez taki sam okres czasu jest z nią związany. Ma piętnastoletni staż w sędziowaniu spotkań na szczeblu okręgowym.

2024.02.19

Proces akredytacyjny na mecz z Zagłębiem II Lubin

2024.02.18

Karol Smajdor wypożyczony do Podhala

2024.02.16

Sprzedaż biletów na mecz z Zagłębiem II Lubin

2024.02.15

Przemysław Staniek dyrektorem ds. marketingu i komunikacji

2024.02.15

Proces akredytacyjny na rundę wiosenną