1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Trener rywali - Piotr Zajączkowski
2019.08.20
Fot. Adrian Maraś
W 5. kolejce Fortuna 1 Ligi nasi piłkarze zmierzą się z olsztyńskim Stomilem. Pora więc poznać trenera naszych rywali, którym jest Piotr Zajączkowski.

Szkoleniowiec "Dumy Warmii" urodził się 8 marca 1966 w Ornecie. Swoją karierę piłkarską rozpoczął w miejscowych Błękitnych. Początkowo bardzo szybko zmieniał kluby, bowiem w przeciągu zaledwie dwóch lat reprezentował, aż cztery. Oprócz jego macierzystej drużyny były to także elbląskie Melex i Olimpia, a także Jeziorak Iława. Dłużej miejsce zagrzał w Broni Radom oraz Jagielloni Białystok. Wiosną roku 1994 roku podpisał kontrakt ze Stomilem Olsztyn, z którym wywalczył awans do ekstraklasy.

 

Z Olsztyna powrócił do Iławy, by potem grać jeszcze w Ceramice Opoczno, trzeci raz w Jezioraku Iława, Śląsku Wrocław, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, ponownie w "Dumie Warmii", Siarce Tarnobrzeg, Unii Skierniewice, Chojniczance Chojnice, Warmii Grajewo oraz Mrągovii Mrągowo. Karierę piłkarską zakończył tam, gdzie ona się zaczęła.

 

53-latek występował także poza granicami Polski, bowiem dwukrotnie reprezentował barwy klubów z Finlandii. Za pierwszym razem był to FF Jaro. W drużynie z Jakobstadu rozegrał 14 spotkań w tamtejszej ekstraklasie i zdobył jednego gola. Za drugim podpisał umowę z Vaasan Palloseura, z który zdobył Puchar Ligi Fińskiej.

 

Przygodę trenerską rozpoczął jeszcze w czasach, gdy był czynnym zawodnikiem. Jego pierwszym klubem, który prowadził była Warmia Grajewo. Poza tym pracował także w Mrągovii Mrągowo, Ruchu Wysokie Mazowieckie, Błękitnych Orneta, Narwii Ostrołęka, Turu Turek, Jezioraku Iława, Łódzkim KS-ie, Calisii Kalisz, Drwęcy Nowe Miasto Lubawskie, Mławiance Mława, Olimpii Zambrów, MKS-ie Ełk oraz Pelikanie Łowicz.

 

Zespół z Olsztyna prowadzi od 19 października ubiegłego roku. Podpisując z nim kontrakt władze klubu postawiły jasny cel jakim było utrzymanie się w Fortuna 1 Lidze. Udało mu się go osiągnąć; pozostanie na zapleczu ekstraklasy przypieczętował wyjazdową wygraną z Garbarnią Kraków (Stomil pokonał "Chłopców z Ludwinowa", 2:0 - przyp. red.). Łącznie drużynę z Warmii i Mazur prowadził w 27 spotkaniach. Dziewięć z nich wygrał, tyle samo zremisował i siedem przegrał. Daje to średnią 1,44 punktu na mecz.


2021.12.02

Wojciech Krztoń sędzią meczu z Odrą

2021.12.02

Historia spotkań z Odrą

2021.12.02

Co słychać u naszych rywali?

2021.12.01

"Biało-Czarna" legenda

2021.12.01

Nowy kontrakt Damiana Chmiela