1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Ostatnie przetarcie przed ligą
2021.02.19
Fot. Adrian Maraś
Na zakończenie obozu przygotowawczego w Rzeszowie podopieczni Dariusza Dudka rozegrali sparing, w którym pokonali KS Wiązownica 3:1.

Ostatni sparing w okresie przygotowawczym nasza drużyna rozegrała z III-ligowym KS Wiązownica. W 10. minucie świetnym podaniem z głębi pola popisał się Damir Šovšić, piłkę w polu karnym przyjął Wojciech Hajda, ale został faulowany i sędzia wskazał na "wapno". Do piłki podszedł Rafael Victor pewnie egzekwując rzut karny. Po kwadransie gry Michał Walski obsłużył podaniem Damiana Chmiela, zawodnik "Biało-czarnych" zwodem minął dwóch rywali i uderzył nad poprzeczką. Trzy minuty później ponownie doświadczony pomocnik spróbował uderzenia, ale nie trafił w światło bramki.

 

 

Doskonałą okazję w 20. minucie miał Rafael Victor, który otrzymał podanie na wolne pole od Damira Šovšića. Portugalski napastnik minął bramkarza i z ostrego kąta trafił tylko w słupek. Kilka chwil później z prawej strony boiska płasko w pole karne zagrał Damian Chmiel, uderzenia z pierwszej piłki spróbował Rafael Victor, jednak nie trafił w światło bramki. Podopieczni Dariusza Dudka podkręcili jeszcze tempo w ostatnich minutach. Najpierw w sytuacji sam na sam znalazł się Damian Chmiel i w ostatniej chwili ofiarną interwencją uprzedził go bramkarz Wiązownicy. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą odsłonę z bliskiej odległości do siatki nie zdołał trafić Rafael Victor.

 

 

Po zmianie stron bardzo dobrą okazję w 53. minucie miał Rubio, który oddał strzał, niestety w ostatniej chwili piłka została wybita z linii bramkowej przez obrońcę rywali. Trzy minuty później rywale doprowadzili do wyrówniania. Podanie na wolne pole otrzymał Arkadiusz Gil, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Dominikiem Budzyńskim, mijając naszego bramkarza, umieścił piłkę w pustej bramce. W 64. minucie rzut wolny z okolic 20 metra wykonywał były zawodnik "Biało-czarnych", Wojciech Trochim. Po jego strzale dobrze zachował się golkiper naszej drużyny, skutecznie parując uderzenie.

 

 

Na osiemnaście minut przed zakończeniem spotkania dobrze z dystansu uderzył Rubio, piłka znalazła drogę do siatki i podopieczni Dariusza Dudka wyszli na prowadzenie. Nieco ponad pięć minut później piłkę w obrębie pola karnego otrzymał Maciej Małkowski, który ze spokojem uderzył tuż obok bramkarza, podwyższając na 3:1. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie i "Biało-czarni" miłym akcentem zakończyli pracę podczas zgrupowania w Rzeszowie.

 

 

Sandecja Nowy Sącz - KS Wiązownica 3-1 (1-0)

 

Bramki: Rafael Victor 10' (k), Rubio 72', Maciej Małkowski 78' - Arkadiusz Gil 56'.

 

Sandecja (I połowa): Dawid Pietrzkiewicz - Daniel Dziwniel, Michal Piter-Bučko, Dawid Szufryn, Adrian Danek - Wojciech Hajda, Dawid Błanik, Damian Chmiel, Damir Šovšić, Michał Walski - Rafael Victor.

 

Sandecja (II połowa): Dominik Budzyński - Adrian Basta, Tomasz Boczek, Wiktor Żołądź, Wojciech Oleksy - Bartłomiej Kasprzak, Jan Kuźma (72' Wojciech Hajda), Maciej Małkowski, Kamil Ogorzały, Robert Prochownik - Rubio.

 

KS Wiązownica: (skład wyjściowy): Arkadiusz Cynar - Bartłomiej Gliniak, Arkadiusz Staszczak, Jan Mac, Kamil Bentkowski - Arkadiusz Kasia, Mateusz Lorenc, Kacper Rop, Grzegorz Janiczak, Arkadiusz Gil - Wojciech Trochim.

 


2021.04.10

Dudek: czekałem na ten mecz

2021.04.10

Zagłębie pokonane!

2021.04.09

Sobotni pojedynek trenerów

2021.04.09

Czy wiesz, że?

2021.04.08

Mariusz Złotek sędzią meczu z Zagłębiem