1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
"Najważniejsze były trzy punkty"
2019.08.26
Fot. Jarosław Para
Wczoraj Grzegorz Baran po raz 130 wystąpił w oficjalnym spotkaniu naszego Klubu. Ten mały jubileusz uwieńczył zdobyciem gola, który dał nowosądeczanom wygraną z GKS-em Bełchatów. Zobaczcie co po ostatnim gwizdku sędziego powiedział 36-latek.

Grzegorz przede wszystkich gratulacje. Mimo, iż nie było łatwo to ostatecznie pokonaliście GKS Bełchatów.

- Dla nas najważniejsze były dziś trzy punkty. W środę graliśmy podobne spotkanie w Olsztynie, gdzie też przeważaliśmy przez większą część meczu. Wiedzieliśmy, że GKS gra zbliżony futbol do Stomilu, czyli mądrze się broni i liczy na kontrataki. Jeden z nich zakończył się golem, ale udało się nam odwrócić losy pojedynku, dzięki czemu punkty zostały przy Kilińskiego 47.

 

Tak jak powiedziałeś ten mecz był łudząco podobny do tego w Olsztynie. Na szczęście dziś udało się zdobyć gole i ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść.

- W tym meczu dopisało nam szczęście. Osobiście śmieję się, że do trzech razy sztuka. W Olsztynie miałem jedną okazję, dziś w pierwszej połowie drugą, aż wreszcie piłka znalazła się w siatce. Także kluczem do wygranej była cierpliwość i konsekwencja. Nie panikowaliśmy, nie graliśmy na chaos, tylko realizowaliśmy to co nakreślił nam trener.

 

Dla Ciebie punktem kulminacyjnym była sytuacja, w której jeden z zawodników GKS-u chciał wymusić rzut wolny po starciu z Tobą, Ty puściłeś mu „suszarkę”, a chwilę później cieszyłeś się ze zdobytego gola.

- Miałem na swoim koncie żółtą kartkę i wyczułem, że każdy z rywali robi wszystko żebym wyleciał z boisko. Dlatego trochę się zdenerwowałem, bo wszedł młody chłopak, który powinien pomóc zespołowi w zupełnie inny sposób.

 

Krótko mówiąc - wygrało doświadczenie.

- Tym razem tak (śmiech).

 

Rozmawiał Marcin Rogowski


2023.05.25

Raport kadrowy przed meczem z Podbeskidziem

2023.05.25

Kolejna wygrana rezerw

2023.05.24

Historia spotkań z Podbeskidziem

2023.05.22

Sprzedaż biletów na mecz z Podbeskidziem

2023.05.22

Przegląd prasy po meczu w Niecieczy