1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Dudek: chcemy kontynuować naszą passę
2021.02.21
Fot. Adrian Maraś
Szkoleniowiec naszego zespołu jest zadowolony z warunków i pracy, którą drużyna wykonała podczas obozu przygotowawczego w Rzeszowie.

Ostatni dzień obozu przygotowawczego został zwieńczony zwycięstwem w sparingu. Proszę powiedzieć, jakie są Pańskie odczucia odnośnie pobytu tutaj i pracy, którą wykonaliście?

Na pewno jestem zadowolony z pobytu w hotelu, ponieważ mieliśmy zabezpieczone wszystkie warunki do tego, aby mieć gdzie trenować. Pierwszy dzień mieliśmy bardzo trudny, bo opady śniegu były bardzo duże. Utrudniało nam to pracę, ale właściciel postarał się, abyśmy mieli spełnione wszystkie warunki do tego, aby profesjonalnie prowadzić treningi. Jestem zadowolony, że mogliśmy tutaj zagrać sparing, nie ukrywam, że w ostatni dzień warunki były bardzo trudne, w nocy odwilź, przez noc mróz i podczas tej gry widać było, że jest bardzo ślisko. Cieszę się, że nie ma żadnej kontuzji i dobrnęliśmy do końca przygotowań przed następną rundą. Myślę, że zrobiliśmy wszystko, co sobie zaplanowaliśmy. W poniedziałek spotykamy się i przygotowujemy do pierwszego meczu z Miedzią. Mam nadzieję, że dalej będziemy kontynuować naszą zwycięską passę.

 

Runda wiosenna zbliża się wielkimi krokami, patrząc na sparingi, które odbyły się w trakcie obozu i wyjściowe składy, można dostrzec tylko jedną zmianę. Na tych zawodników będzie Pan stawiał w pierwszym meczu czy dojdzie do jakiś roszad?

Na pewno zmiany będą, w przerwie sparingu zmieniliśmy znaczną część piłkarzy, po części też nie chciałem, aby jakiś zawodnik odniósł kontuzję, bo warunki były trudne. Ogónie nie sugerowałbym się tym kto wychodził w pierwszej jedenastce, mam ją od dawna w głowie i teraz mamy na tyle mocną rywalizację, że każdy musi się starać i pokazać w stu, a nawet stu dziesięcu procentach, że zasługuje na pierwszą jedenastkę. To mnie najbardziej interesuje i myślę, że jest to normalnie. Tak, jak powiedziałem nie sugerowałbym się tym, nie ułatwię zadania trenerowi Skrobaczowi, bo spotykamy się w sobotę i znamy się z Fortuna 1 Ligi. Ten pierwszy mecz, jak mawia klasyk to duża niewiadoma, ale myślę, że będzie ok i zrobimy wszystko, aby trzy punkty zostały w Nowym Sączu.

 

Kończy się obóz i zarazem za kilka dni kończy się okienko transferowe. Możemy uznać, że kadra jest już zamknięta czy możemy liczyć na jakiś transfer w ostatniej chwili?

Jeszcze bym poczekał z tymi decyzjami. Myślę, że okienko dopóki nie będzie zamknięte, ktoś do nas dołączy.

 

Odnośnie ostatnich transferów, jak Ci zawodnicy wypadają Pańskim okiem, są wzmocnieniami czy bardziej uzupełnieniem składu?

Przychodząc do Sandecji chciałem, aby każdy transfer, który jest do naszego klubu był wzmocnieniem. Myślę, że jeśli chodzi o Prezesa i o mnie, to rozumiemy się w stu procentach. Wiadomo, że w tej chwili jest taki okres przejściowy, klub ma też odpowiednie finanse, aby ściągnąć zawodników, ale niestety ten rynek jest trudny i wymagający. Czasem nasze oczekiwania odnośnie tych zawodników, którymi się interesujemy nie zawsze wychodzą. Wiadomo, decydują pieniądzę, ale na dzień dzisiejszy jestem zadowolony, bo Hajda czy Błaniak to będa nasze wzmocnienia. Chciałbym żeby ta rywalizacja poszła w górę, szukaliśmy także młodzieżowca. Mam nadzieję, że Robert Prochownik będzie mocno deptał po piętach Kamilowi Ogorzałemu. Mimo wszystko chciałbym jeszcze jednego zawodnika na lewą obronę, żeby Daniel Dziwniel miał rywalizację, bo wiemy, że ostatnio ta lewa strona rywalizacji nie ma.

 

Chciałbym Was wszystkich zaprosić na mecz, wiemy jakie są teraz warunki, ta pandemia ogranicza nasz kontakt z Wami. Trzymamy kciuki i mam nadzieję, że jak najszybciej pojawicie się na stadionie. Pozdrawiam.


2021.03.05

Sebastian Krasny sędzią meczu z Bruk-Betem

2021.03.04

Zakopiańska Oficjalnym Partnerem Fortuna 1 Ligi

2021.03.03

Na frontach Wielkiej Wojny 1914-1918

2021.03.03

Czy wiesz, że?

2021.03.03

To był mecz: Termalica - Sandecja