1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Co słychać u naszych rywali?
2024.02.05
Autor: Sebastian Stanek Fot. Adrian Maraś
Okres przygotowawczy w zespołach II ligi trwa w najlepsze, sprawdzamy więc, co dzieje się u ligowych przeciwników.

Kotwica Kołobrzeg

Dzisiaj Kotwica rozpoczyna obóz przygotowawczy w tureckim Belek, gdzie rozegra trzy gry kontrolne, rywalami będą: Szachtior Karaganda, FC Rustawi, Kajsar Kyzyłorda. 

Pogoń Siedlce

Nowym zawodnikiem Pogoni Siedlce został Kacper Bogusiewicz, podpisując umowę do końca czerwca 2025 roku. 17 - letni pomocnik w rundzie jesiennej znajdował się w kadrze rezerw Legii Warszawa, jednak nie rozegrał żadnego spotkania. Kolejnym nowym nabytkiem został Titas Milašius, 23 - letni pomocnik to były zawodnik Podbeskidzia Bielsko-Biała. 

Chojniczanka Chojnice

Nowym zawodnikiem Chojniczanki został Daniel Skiba, 23 - letni napastnik w rundzie jesiennej rozegrał 10. spotkań na szczeblu słoweńskiej Ekstraklasy. Szeregi zespołu opuścił natomiast Piotr Giel, jego umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Kolejnym transferem w Chojnicach było sprowadzenie Kiliana Benvindo, 22 - letni francuski pomocnik poprzednio był zawodnikiem III-ligowej Unii Turza Śląska. Dzisiaj rozpoczyna się zgrupowanie we Władysławowie-Cetniewie, w którym udział weźmie 25. zawodników.

Hutnik Kraków

Drużynę Hutnika zasilił Maciej Urbańczyk, 28 - letni pomocnik ostatnio występował w Odrze Opole. Kolejnym wzmocnieniem jest Dorian Frątczak, 26 - letni bramkarz był zgłoszony do rozgrywek Fortuna 1. Ligi w Wiśle Kraków, jednak nie rozegrał żadnego spotkania. 

Skra Częstochowa

Komisja ds. Licencji Klubowych zmniejszyła karę ujemnych punktów z ośmiu do trzech w następnym sezonie dla Skry Częstochowa.

Stal Stalowa Wola

Nowym bramkarzem Stali został Wojciech Muzyk, 25 - letni bramkarz ostatnio był bez klubu, a poprzednio bronił barw Siarki Tarnobrzeg.

Wisła Puławy

Drużynę opuścili Michael Chojnicki oraz Paweł Mucha, w sztabie szkoleniowym pełnili funkcje odpowiednio asystenta i trenera bramkarzy. W zeszłym tygodniu sztab opuścił także II trener, Maciej Soroka. Po odejściu z Chojniczanki, do Wisły trafił Piotr Giel, związując się umową do końca czerwca 2025 roku.

Polonia Bytom

Kolejną, dłuższą umowę z Polonią Bytom podpisał były zawodnik naszego zespołu, Dawid Wolny. Nowym piłkarzem drużyny z Bytomia został z kolei Jakub Pochcioł, który trafił tam na zasadzie wypożyczenia z Górnika Zabrze. Wypożyczony z Motoru Lublin został także Patryk Romanowski. Do zespołu dołączył ponadto Sebastian Steblecki, były zawodnik Chrobrego Głogów.

GKS Jastrzębie

W ubiegły poniedziałek zawodnicy GKS-u Jastrzębie wyjechali na zgrupowanie do Opalenicy, które trwało do 3 lutego. Drużyna została wzmocniona przez Mateusza Chmarka, który został wypożyczony do końca sezonu z Górnika Zabrze. Ponadto koszulkę GKS-u w rundzie rewanżowej ubierze dobrze znany w Nowym Sączu, były zawodnik "Sączersów", Jakub Iskra.

Olimpia Grudziądz

Olimpię Grudziądz w rundzie rewanżowej reprezentował będzie Igor Maruszak. 20 - letni obrońca w obecnym sezonie rozegrał 11. spotkań w rezerwach Śląska Wrocław.


2024.02.19

Proces akredytacyjny na mecz z Zagłębiem II Lubin

2024.02.18

Karol Smajdor wypożyczony do Podhala

2024.02.16

Sprzedaż biletów na mecz z Zagłębiem II Lubin

2024.02.15

Przemysław Staniek dyrektorem ds. marketingu i komunikacji

2024.02.15

Proces akredytacyjny na rundę wiosenną