1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Co słychać u naszych rywali?
2021.05.03
Fot. Adrian Maraś
W ubiegły weekend "Biało-czarni" pauzowali w związku z występem Arki Gdynia w finale Pucharu Polski. Sprawdzamy więc, co działo się u naszych ligowych rywali.

Arka Gdynia

Reprezentant Fortuna 1 Ligi przegrał spotkanie finałowe, którego stawką był Puchar Polski i zarazem przepustka do europejskich pucharów. Arka mimo prowadzenia 1:0 straciła dwie bramki w ostatnich dziesięciu minutach i to Raków Częstochowa cieszył się ze zdobytego trofeum.

 

Odra Opole

Działacze Odry podpisali umowę o wynajem stadionu Zagłębia Lubin w przypadku, gdy ich drużyna uzyska promocję do PKO BP Ekstraklasy. Na chwilę obecną zespół z Opola traci siedem punktów do strefy umożliwiającej występ w barażach. Dodatkowo jeśli chodzi o kadrę zawodniczą, nową umowę parafował Dawid Czapliński, obowiązywać ona będzie do 30 czerwca 2023 roku.

 

 

Bruk-Bet Termalica Nieciecza

"Słonie" przedłużyły umowy z dwoma swoimi zawodnikami. Przez dodatkowe dwa lata barwy klubu z Niecieczy reprezentował będzie 25-letni obrońca Mateusz Grzybek, z kolei swój kontrakt do końca czerwca 2022 roku przedłużył Samuel Štefánik.

 

Korona Kielce

Jakub Rybus z trzecioligowych rezerw został zgłoszony do kadry pierwszego zespołu, gdzie w dziesięciu meczach strzelił jednego gola. Jednocześnie jego kontrakt został przedłużony do 30 czerwca 2022 roku.

 

Stomil Olsztyn

Właściciel Stomilu Olsztyn, Michał Brański wystosował oficjalne oświadczenie, w którym wyznaczył zarządowi oraz sztabowi trenerskiemu nowe cele: "Gra odmłodzonym zespołem - złapanie “czucia”, jak wyglądać będzie następny sezon i w których formacjach potrzebujemy korekt, a w których na pokładzie mamy już obiecujących zawodników, którzy są inwestycją w przyszłość. Rozwój piłkarskiej “młodzieży” (17-26 lat) i zbieranie doświadczenia na boiskach Fortuna 1 liga. Wreszcie - walka o punkty w ligowej tabeli, ale też walka o środki z Pro Junior System, które posłużą w okienku letnim do wzmocnień transferowych (nawet 1,6 mln zł). Od teraz do końca sezonu przyświecają nam dbałość o budżet na przyszły rok, przegląd kadr oraz rozwój następnego pokolenia graczy."


2021.05.13

Wojciech Myć sędzią meczu z Radomiakiem

2021.05.13

Dawid Szufryn z nowym kontraktem

2021.05.12

#FortunaZaGole na rzecz Zuzi Kaproń!

2021.05.11

Poważna kontuzja Dawida Szufryna

2021.05.11

Przegląd prasy po meczu z Koroną