1910 MKS SANDECJA Strona Oficjalna
Władze

W poniedziałek 15 maja 2017 roku w trybie nadzwyczajnym zebrała się Rada miasta Nowego Sącza w celu zmienienia formy prawnej Miejskiego Klubu Sportowego Sandecja. W jawnym głosowaniu decyzją Radnych Miasta przy 22 głosach za i jednym wstrzymującym się powołana została spółka akcyjna. 

Aktualizacja: 2020-09-29

Paweł Cieślicki -
prezes (stanowisko obejmie od 1 listopada 2020)
Urodzony 29.05.1995, Absolwent Państwowej Wyższej Szkoły w Nowym Sączu na kierunku Ekonomia. Właściciel firmy Budmex-Barcice.

Przedsiębiorca ukończył również studia podyplomowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Krakowska Szkoła Biznesu, semestralne studia w zakresie: Zarządzanie projektami. Dodatkowo ukończył kurs pedagogiczny i jest technikiem budowlanym w zakresie specjalności ogólnobudowlanej. Posiada wieloletnie doświadczenie w branży budowlanej jako Dyrektor Kontraktów w Polsce oraz Uzbekistanie, Kazachstanie, Białorusi, Ukrainie czy Iranie. W przeszłości Paweł Cieślicki był piłkarzem LZS-u Barcice, Popradu Rytro, Gierałtowic Śląskich i Sokoła Stary Sącz. Przez wiele lat związany z Barciczanką Barcice jako działacz oraz Prezes Zarządu. W latach 2014-2017 Dyrektor Klubu Sportowego Sandecja Nowy Sącz, z którym w roku 2017 wywalczył historyczny awans do Ekstraklasy. Odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego oraz Brązową Odznaką "Za zasługi dla sportu" przez Ministra Sportu Joannę Muchę.Arkadiusz Aleksander - wiceprezes
Absolwent Akademii Ekonomicznej we Wrocławiu Wydział: Zarządzania, Informatyki i Finansów oraz Akademia Wychowania Fizycznego we Wrocławiu Kierunek: Wychowanie Fizyczne. 

Jako zawodnik wystąpił dwa razy w seniorskiej Reprezentacji Polski B. Grał na poziomie Ekstraklasy w Śląsku Wrocław, Górniku Zabrze, Odrze Wodzisław Śl. Oraz Widzewie Łódź. Reprezentował również klub Cypryjskiej Ekstraklasy Nea Salamina Famagusta.  Był 3 krotnie wicekrólem strzelców 1 ligi w barwach Sandecji w sezonach 2010/11, 2011/12 oraz 2015/16. Łącznie w barwach naszego klubu wystąpił 126 razy zdobywając 63 gole. W latach 2016-2018 pełnił funkcję dyrektora sportowego. W tym okresie zespół Sandecji wywalczył historyczny awans do Ekstraklasy.

Odznaczony Tarczą Herbową „Zasłużony dla Miasta Nowego Sącza” oraz Krzyżem Małopolski „za zasługi dla sądeckiego sportu”. 


Miłosz Jańczyk - prokurent
Sądecki przedsiębiorca działający w branży IT, specjalizujący się w rozwiązaniach oraz produktach skierowanych dla branży medycznej i farmaceutycznej. 

Z Sandecją związany od 2004 roku. Był inicjatorem, współzałożycielem oraz wieloletnim prezesem zorganizowanego ruchu kibicowskiego w Nowym Sączu, który po sformalizowaniu zaistniał, jako Stowarzyszenie Kibiców Sandecji. Jednym z jego głównych przedsięwzięć na rzecz klubu jest telewizja internetowa Sandecja.TV. Ponadto Miłosz Jańczyk może pochwalić się wieloletnią współpracą z ogólnopolskimi koncernami telewizyjnymi Orange Sport oraz Polsat Sport. Jest szefem biura prasowego i mediów klubowych, odpowiadającym za współpracę z redakcjami na terenie całej Polski. Pełni również funkcję rzecznika prasowego Sandecji. Niespełna 40-letni prokurent jest absolwentem Wyższej Szkoły Biznesu - National Louis Univercity o specjalności "zarządzanie strategiczne".


Marcin Budzikowski - Przewodniczący Rady Nadzorczej.

Marcin Rolka - Członek Rady Nadzorczej.

Roman Porębski - Członek Rady Nadzorczej, audytor zewnętrzny Urzędu Miasta Nowego Sącza.

2020.09.27

Pewne zwycięstwo ŁKS-u

2020.09.27

Ciężka przeprawa w Łodzi

2020.09.25

Damir Šovšić piłkarzem Sandecji

2020.09.25

Transmisja meczu z Widzewem

2020.09.24

Łukasz Kuźma sędzią meczu z ŁKS-em